OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16.01.2022 - 23.01.2022

1. 2 NIEDZIELA ZWYKŁA

W poprzednią niedzielę przeżywaliśmy uroczystość Chrztu Pańskiego, a dzisiaj jesteśmy uczestnikami przemienienia wody w wino podczas wesela, w którym bierze udział Jezus razem z Matką i uczniami. Liturgicznie podążamy zatem do miejsc i wydarzeń, które rozważamy w tajemnicach światła Różańca świętego. Wydarzenia znad Jordanu i Kany Galiliejskiej prowadzą nas do głoszenia Ewangelii, wzywania do nawrócenia i udziału w Eucharystii.

2. Dziękujemy mieszkańcom ul. Nadwiślańska 71 - 95, za troskę o kościół, a w sobotę, na godz. 9: 00 prosimy mieszkańców z ul. Nadwiślańskiej nr 96 - 111. Składka gospodarcza do kopert wyniosła 3010 zł., na konto parafialne wpłynęło 1630 zł. Jak wiecie w kaplicy DPS w ostatnią niedziele wybuchł pożar, który strawił pól ołtarza głównego. Jest prośba o ofiarność w przyszłą niedziele - taca, celem odbudowy ołtarza i remontu kaplicy. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

3. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY z płytą Biblia audio

4. Parafia św. Barbary w Libiążu zaprasza w niedzielę 23 stycznia o godz. 17: 15 na MISJA: NIEBO - w 5 r. śmierci śp. Heleny Kmieć. Więcej inf. w gablocie.

5. Prosimy do stosowania się do przepisów sanitarnych i obostrzeń związanych z Covid – 19, prosimy aby nosić maseczki zakrywające usta i nos w pomieszczeniach zamkniętych, dezynfekcje rąk oraz zachęcamy do szczepienie się. Komunię św. prosimy o przyjmowanie na rękę i spożyciu zaraz przy kapłanie. Prosimy też aby po zmierzchu nosić jasne okrycia i odblaski ze względu bezpieczeństwa, byśmy byli widoczni.

6. „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” to hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, zaczerpnięte z Ewangelii św. Mateusza. Tydzień Modlitw obchodzony będzie od 18 do 25 stycznia. W Krakowie centralne nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem bpa Damiana Muskusa odbędzie się w niedzielę 23 stycznia o godzinie 19.00 w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Kopernika 26. Program wszystkich wydarzeń znajduje się na plakacie (w gablocie, na tablicy ogłoszeń itp.) oraz w Internecie na stronie radadialogu.diecezja.pl. W tym roku ze względu na pandemię większość wydarzeń transmitowana będzie online. Za uczestnictwo w krakowskim nabożeństwie centralnym można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. XXV Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce przypada w poniedziałek 17 stycznia. Natomiast XXII Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce pod hasłem „Chrześcijanie i muzułmanie: świadkami nadziei” przypada w środę 26 stycznia.

7. Życzymy wszystkim zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego, szczególnie wszystkim rozpoczynającym ferie zimowe - Szczęść Boże.