OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 09.01.2022 - 16.01.2022

1. NIEDZIELA ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

W niedzielę po Objawieniu Pańskim, którą świętujemy jako święto Chrztu Pańskiego, kończymy Okres Bożego Narodzenia. Uświadamiamy sobie, że wszystkie te wydarzenia związane z Jezusem są znakami Jego działania. A my je przeżywamy poprzez sakramenty, szczególnie Eucharystię do której mamy dostęp poprzez łaskę przyjętego chrztu. Rozpoczynamy czas zwykły w ciągu roku, którego pierwsza część zakończy się we wtorek 1 marca, przed środą popielcową.

2. Dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział we Mszy św. tzw. kolędowej w intencji mieszkańców z poszczególnych ulic, jak również za złożone ofiary.

3. Dziękujemy mieszkańcom ul. Nadwiślańska 36 - 69, za troskę o kościół, a w sobotę, na godz. 9: 00 prosimy mieszkańców z ul. Nadwiślańskiej nr 71 - 95. W dzisiejszą niedzielę składka gospodarcza do kopert lub na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

4. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY

5. Prosimy do stosowania się do przepisów sanitarnych i obostrzeń związanych z Covid – 19, prosimy aby nosić maseczki zakrywające usta i nos w pomieszczeniach zamkniętych, dezynfekcje rąk oraz zachęcamy do szczepienie się. Komunię św. prosimy o przyjmowanie na rękę i spożyciu zaraz przy kapłanie. Prosimy też aby po zmierzchu nosić jasne okrycia i odblaski ze względu bezpieczeństwa, byśmy byli widoczni.

6. Życzymy wszystkim zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego - Szczęść Boże.