OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02.01.2022 - 09.01.2022

1. 2 NIEDZIELA po NARODZENIU PAŃSKIM

Okres Bożego Narodzenia jest zaproszeniem do zachwytu Bogiem i człowiekiem. Wpatrując się oczyma wiary w Jezusa Chrystusa, mamy dostęp do obu rzeczywistości, które w Nim łączą się w jedna Osobę. On do nas chce nieustannie mówić, a przez Komunię świętą z nami i w nas zamieszkać. Niech nas również umocni podczas dzisiejszej adoracji.

2. W czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Dzieci niech w tym dniu przyjdą do kościoła w koronach na głowie. Na każdej Mszy św. poświecenie kadzidła i kredy. Po południu Msza św. będzie o godz. 16: 00 z udziałem i śpiewem Parafialnego Zespołu Muzycznego, który po Mszy będzie koncertował dla nas z kolędami i pastorałkami.

3. W piątek , pierwszy miesiąca okazja do spowiedzi od 16: 30.

4. W przyszła niedziele kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia, ale w naszej tradycji Polskiej trwa on do 2 lutego, ze śpiewem kolęd i szopką.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Nadwiślańska 4 - 34, za troskę o kościół, a w piątek, na godz. 9: 00 prosimy mieszkańców z ul. Nadwiślańskiej nr 36 - 69. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza do kopert lub na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

6. Prasa katolicka – polecamy: Świąteczno – noworoczne wydanie GOŚĆ NIEDZIELNY z płytą z I częścią Biblii, Jest też MAŁY GOŚĆ - dla dzieci szkolnych i STAŚ – dla przedszkolaków, MIŁUJMY SIĘ – dla młodzieży, jest również nasz parafialnik NASZ DOM.

7. Prosimy do stosowania się do przepisów sanitarnych i obostrzeń związanych z Covid – 19, prosimy aby nosić maseczki zakrywające usta i nos w pomieszczeniach zamkniętych, dezynfekcje rąk oraz zachęcamy do szczepienie się. Komunię św. prosimy o przyjmowanie na rękę i spożyciu zaraz przy kapłanie. Prosimy też aby po zmierzchu nosić jasne okrycia i odblaski ze względu bezpieczeństwa, byśmy byli widoczni.

8. Również w tygodniu zapraszamy na Mszę św. tzw. kolędową w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. Eucharystia o godz. 17: 30 w waszych intencjach i za was oraz wspólne kolędowanie i rozmowa po Mszy św.

9. U początku Nowego Roku życzymy wszystkim zdrowia wszelkiego błogosławieństwa Bożego, pokoju w sercach, domach i Ojczyźnie, oraz opieki Maryi i św. Józefa - Szczęść Boże.