OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.12.2021 - 02.01.2022

1. NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

Liturgia pierwszej niedzieli w oktawie Narodzenia Pańskiego, zachęca nas do rozważenia relacji miedzy członkami rodziny. Spoglądamy dzisiaj na Świętą Rodzinę i dostrzegamy czulą i pełna troski miłość, zdolność do poszukiwań i wzajemnego słuchania oraz duchową wrażliwość, aby być w sprawach Ojca. Prośmy Boga, abyśmy takich postaw uczyli się uczestnicząc w Eucharystii.

2. Składka dzisiejsza na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

3. W piątek zapraszamy na Mszę św. o 17: 00 z nieszporami na zakończenie 2021 roku. Również w piątek od 9; 00 udamy się do chorych i starszych z Komunią św. ponieważ w sobotę pierwsza niesiana wypada Nowy Rok. Zgłosić ich do czwartku w zakrystii.

4. Dziękujemy mieszkańcom ul. Akacjowa nr 48 – 68, Bagienna 2 i Jarzębinowa 1 - 27, za troskę o kościół, a w piątek, na godz. 9: 00 prosimy mieszkańców z ul. Nadwiślańskiej nr 4 - 34.

5. Serdecznie dziękujemy rodzinom i osobom: za przekazanie choinek do kościoła, zakup nowych ozdobnych bombek na choinki, nowych szydełkowych aniołków jak również odświeżonych tych poprzednich lat, dziękujemy tym, którzy pomogli w wykonaniu szopki bożonarodzeniowej i pomagali przy strojeniu choinek. Niech Jezus wam wszystkim błogosławi.

6. Prasa katolicka – polecamy: Świąteczno – noworoczne wydanie GOŚĆ NIEDZIELNY z płytą z I częścią Biblii – cena Gościa tego wydania jest 10 zł, a od nowego roku cena 8 zł. Jest też MAŁY GOŚĆ - dla dzieci szkolnych i STAŚ – dla przedszkolaków, MIŁUJMY SIĘ – dla młodzieży, jest również nasz parafialnik NASZ DOM.

7. Prosimy do stosowania się do przepisów sanitarnych i obostrzeń związanych z Covid – 19, prosimy aby nosić maseczki zakrywające usta i nos w pomieszczeniach zamkniętych, dezynfekcje rąk oraz zachęcamy do szczepienie się. Komunię św. prosimy o przyjmowanie na rękę i spożyciu zaraz przy kapłanie. Prosimy też aby po zmierzchu nosić jasne okrycia i odblaski ze względu bezpieczeństwa, byśmy byli widoczni.

8. W tym i przyszłym tygodniu zapraszamy na Mszę św. tzw. kolędową w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. Eucharystia o godz. 17: 30 w waszych intencjach i za was oraz wspólne kolędowanie i rozmowa po Mszy św.

9. Życzymy wszystkim zdrowia , dobrego przeżywania czasu Bożego Narodzenia i wszelkiego błogosławieństwa od Bożej Dzieciny przez wstawiennictwo Jego Matki Maryi i św. Józefa - Szczęść Boże.