OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.12.2021 - 26.12.2021

1. 4 NIEDZIELA ADWENTU

Dzisiejszym psalmie wołaliśmy: „ Odnów nas Boże, i daj nam zbawienie”. Podczas spowiedzi stajemy przed Panem i prosimy Go o dar odnowionego i czystego serca, by nas prowadził i dał pokój sercu, by być przygotowanymi na narodziny Pana.

2. Spowiedź świąteczna w naszej parafii w czwartek 23 grudnia od 15.00 - 18.00. , w parafii Gorzów 20. 12 a w Gromcu 22. 12 w tych samych godzinach.

3. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku w Roratach – we wtorek i czwartek o 7: 00, w poniedziałek i środę o 17: 00.

4. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Rano Masza św. o 8: 00. Pasterka w kościele o 22: 00. Zachęcamy do godnego przeżywania wigilii zgodnie z Polska tradycją.

5. Opłatki i świece Caritas na stół wigilijny można jeszcze nabyć w tygodniu w zakrystii, a w niedziele u Pań z Zespołu Charytatywnego w przedsionku kościoła. Jeszcze w dzisiejszą niedzielę, jest wystawiony w przedsionku kościoła kosz na zorganizowanie paczek dla bardziej potrzebujących w naszej parafii. Rozwieziemy je w tym tygodniu.

6. Dziękujemy mieszkańcom ul. Akacjowej nr 1- 16 A, za troskę o kościół, a w czwartek, po spowiedzi o 18: 00 prosimy mieszkańców z ul. Akacjowa nr 48 – 68, Bagienna 2 i Jarzębinowa 1 - 27. W składka gospodarcza do kopert wyniosła 6410 zł., na konto parafii wpłynęło 3550 zł. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.

7. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY oraz MAŁY GOŚĆ - dla dzieci szkolnych i STAŚ – dla przedszkolaków.

8. Prosimy do stosowania się do przepisów sanitarnych i obostrzeń związanych z Covid – 19, prosimy aby nosić maseczki zakrywające usta i nos w pomieszczeniach zamkniętych, dezynfekcje rąk oraz zachęcamy do szczepienie się. Komunię św. prosimy o przyjmowanie na rękę i spożyciu zaraz przy kapłanie. Prosimy też aby po zmierzchu nosić jasne okrycia i odblaski ze względu bezpieczeństwa, byśmy byli widoczni.

9. Ponieważ zbliża się czas świąteczny i tradycyjnie związany z nim czas kolędowy. W tym trudnym czasie - szczególnie, aby było bezpiecznie, dlatego podobnie jak w ubiegłym roku: Jeśli ktoś pragnie, zaprosić kapłana z wizytą duszpasterską to proszę o zgłoszenie do 23 grudnia / czas spowiedzi w parafii / telefonicznie lub osobiście po mszach św. do nas informację – podając imię i nazwisko, adres i telefon. Pozostałych będziemy zapraszać ulicami po świętach na Eucharystię na godz. 17: 30 w waszych intencjach i za was oraz wspólne kolędowanie i rozmowę po Mszy św.

10. Życzymy wszystkim zdrowia , dobrego przygotowania się do świąt oraz Bożego błogosławieństwa - Szczęść Boże.