OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12.12.2021 - 19.12.2021

1. 3 NIEDZIELA ADWENTU

Przyszliśmy do Pana, który chrzci Duchem Świętym i ogniem. Daje nam łaskę nawrócenia i oczyszcza z grzechu. Pragnie nas przygotować, byśmy całym życiem głosili Dobrą Nowinę. Prośmy, abyśmy w tym duchu powrócili do swoich domów i potrafili dzielić się owocami tej Mszy Świętej.

2. Spowiedź świąteczna w naszej parafii w czwartek 23 grudnia od 15.00 - 18.00. , w parafii Gorzów 20. 12 a w Gromcu 22. 12 w tych samych godzinach. Do wszystkich chorych i starszych ze spowiedzią i komunią będziemy chodzić w sobotę 18 grudnia. Prosimy zgłosić ich do piątku w zakrystii.

3. Zapraszamy do udziału w tygodniu w Roratach – dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych, aby w ten sposób przygotować się do Świat Bożego Narodzenia. Roraty są we wtorki i czwartki o 7: 00, w soboty o 8: 00, a w pozostałe dni o 17:00. Podczas rorat zbieramy ofiary na dzieci z ulicy w Afryce.

4. W poniedziałek na roraty o 17:00 zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania z kl. 8. A po nich spotkanie formacyjne w salce na plebanii.

5. Opłatki i świece Caritas na stół wigilijny można nabywać w tygodniu w zakrystii, a w niedziele u Pań z Zespołu Charytatywnego w przedsionku kościoła. Koszt świecy małej – 8 zł., dużej - 14 zł., opłatki dowolna ofiara. Do przyszłej niedzieli, jest wystawiony w przedsionku kościoła kosz na produkty o dłuższym terminie przydatności na zorganizowanie paczek dla bardziej potrzebujących w naszej parafii. W dzisiejszą niedziele składka gospodarcza do kopert lub na konto parafii. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.

6. Ks. Andrzej Policht serdecznie dziękuje za ofiary złożone do puszek na budowę szkoły w Żytomierzu – zebrano 3520 zł. Życzy naszej wspólnocie obfitych łask od Nowonarodzonego, którego pamiątkę obchodzić będziemy za niedługo oraz potrzebnych łask na Nowy 2022 rok.

7. Ponieważ zbliża się czas świąteczny i tradycyjnie związany z nim czas kolędowy. W tym trudnym czasie brak jest jeszcze ostatecznych wytycznych, a czas jest krótki, a widząc wskazania w różnych sąsiednich diecezjach i parafiach - szczególnie, aby było bezpiecznie. Dlatego podobnie jak w ubiegłym roku, wizyty kolędowe chcemy zrobić również w dwóch wersjach. Jeśli ktoś pragnie, zaprosić kapłana z wizytą duszpasterską to proszę o zgłoszenie od dzisiaj do 23 grudnia / czas spowiedzi w parafii / telefonicznie lub osobiście po mszach św. do nas informację – podając imię i nazwisko, adres i telefon. Pozostałych będziemy zapraszać ulicami na Eucharystię i wspólne kolędowanie i rozmowę w kościele.

8. Dziękujemy mieszkańcom ul. Długa nr 47 – 79, za troskę o kościół, a w sobotę na 9: 00 prosimy mieszkańców z ul. Akacjowa nr 1 – 46 A. Dziękujemy również strażakom, za dostarczenie wraz ze swoimi kalendarzami listu do parafian od ks. Proboszcza i Rady Parafialnej.

9. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY oraz adwentowe numery MAŁY GOŚĆ - dla dzieci szkolnych i STAŚ – dla przedszkolaków.

10. Prosimy do stosowania się do przepisów sanitarnych związanych z pogarszaniem się sytuacji zachorowań Covid - 19 – prosimy aby nosić maseczki zakrywające usta i nos w pomieszczeniach zamkniętych, dezynfekcje rąk oraz zachęcamy do szczepienie się. Komunię św. prosimy o przyjmowanie na rękę i spożyciu zaraz przy kapłanie. Prosimy też po zmierzchu nosić jasne okrycia i odblaski ze względu bezpieczeństwa, byśmy byli widoczni.

11. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności + Stanisław Olejarz l. 68. Dobry Jezu, a nasz Panie ...

12. Życzymy wszystkim zdrowia i błogosławieństwa Bożego - Szczęść Boże.