OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.11.2021 - 05.12.2021

1. 1 NIEDZIELA ADWENTU

Czas Adwentu najczęściej kojarzy nam się z czuwaniem i oczekiwaniem na przyjście Pana. Jednak Msza święta, która jest wypełnieniem Adwentu, ukazuje nam nieco inne spojrzenie na czas rozpoczęty w nowym roku liturgicznym. W każdej Eucharystii Pan przychodzi i staje się obecnym pośród nas. Adwent w Eucharystii to przychodzenie Pana, a zarazem czas dopuszczenia Pana, który kołacze u drzwi naszych serc, do miejsc życia wołających w nas: „ Marana tha” – czyli przyjdź Panie.

2. Zapraszamy do udziału w tygodniu w Roratach – dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych, aby w ten sposób przygotować się do Świat Bożego Narodzenia. Roraty są we wtorki i czwartki o 7: 00, w soboty o 8: 00, a w pozostałe dni o 17: 00.

3. Spowiedź przed I piątkiem: w środę od 16: 30 kl. 4 – 7, a po mszy o 17: 00 spotkanie dla kl. 6 i 7 przed bierzmowaniem. W piątek spowiedź od 16: 30 - kl. 8 i pozostali. W sobotę 4. 12 o 8: 00 Msza rotatnia ze zmianką tajemnic różańcowych i różańcem, a po niej od 9: 00 udamy się do chorych z komunią św.- zgłosić ich w zakrystii do piątku. Na godz. 10: 00 zapraszamy na Mszę św. za górników z racji święta św. Barbary patronki górników.

4. W przyszłą Niedziele gościć będziemy Ks. Andrzeja Polichta pracującego na Ukrainie i odpowiedzialnego za budowę szkoły Salezjańskiej  w Żytomierzu. Wygłosi jednodniowe rekolekcje adwentowe w ramach przygotowania do Bożego Narodzenie pod tytułem: Człowiek Tabernakulum Boga i prosić będzie o wsparcie dzieła salezjańskiego na Ukrainie.

5. Zbiórka do puszek ubiegłą niedziele na migrantów na granicy z Białorusią wyniosła 460 zł. Dziś zostaną poświęcone opłatki i świece Caritas na stół wigilijny i będzie można je nabywać w tygodniu w zakrystii, a w niedziele u Pań z Zespołu Charytatywnego w przedsionku kościoła. Koszt świecy małej – 8 zł., dużej - 14 zł., opłatki dowolna ofiara. Od przyszłej niedzieli do 19 grudnia, będą wystawione w przedsionku kościoła kosze na produkty o dłuższym terminie przydatności na zorganizowanie paczek dla bardziej potrzebujących w naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary i dary.

6. Dziękujemy mieszkańcom ul. Długa nr 1 – 15 A, za troskę o kościół, a w sobotę na 9: 00 prosimy mieszkańców z ul. Długa nr 16 – 46 A.

7. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY z kalendarzem na 2022 r.; oraz adwentowe numery MAŁY GOŚĆ - dla dzieci szkolnych i STAŚ – dla przedszkolaków. Są również bezpłatne DOBRE NOWINY.

8. Prosimy do stosowania się do przepisów sanitarnych związanych z pogarszaniem się sytuacji epidemiologicznej – prosimy aby nosić maseczki zakrywające usta i nos oraz zachęcamy do szczepienie się. Prosimy też po zmierzchu nosić jasne okrycia i odblaski ze względu bezpieczeństwa, byśmy byli widoczni.

9. Od dzisiejszej pierwszej niedzieli będzie można uczestniczyć w internetowych rekolekcjach adwentowych Archidiecezji Krakowskiej. Nauki o budowaniu relacji do Boga, drugiego człowieka i siebie samego poprowadzą ks. Jacek Bernacik i ks. Michał Kania,a kolejne odcinki rozważań dostępne będą co niedzielę o godz. 20:00 na stronie internetowej, kanale YouTube i Spotify Archidiecezji krakowskiej. Zapraszamy dołączenia się w taką formę przeżywania czasu adwentowego oczekiwania.

Link do materiałów na YouTube - przejdz >>>

Link do materiałów na Spotify - przejdz >>>

10. Życzymy wszystkim zdrowia i błogosławieństwa Bożego w tym pierwszym tygodniu Adwentu - Szczęść Boże.