OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31.10.2021 - 07.11.2021

1. 31 NIEDZIELA ZWYKŁA - ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

Rocznica poświęcenia kościoła własnego to wydarzenie szczególnie ważne dla każdej świątyni. Kryje się w nim pewna analogia do naszego chrztu. Przez poświęcenie świątynia staje się budynkiem przeznaczonym do wyłącznej służby Bożej, tak jak my – przez chrzest – zostaliśmy poświęceni Bogu na własność. Dzisiejsza uroczystość jest dla nas okazją do dziękczynienia za otrzymany niegdyś dar chrztu i za naszą parafialną świątynię.

2. Dziś ostatnie nabożeństwa różańcowe października o godz. 16: 00 – w którym będziemy się modlić o nasze uświęcenie.

3. Jutro w dniu Wszystkich Świętych Msze święte: o godz. 8: 30 i 10: 00 i po południu o 14: 00 za zmarłych w ostatnim roku naszych parafian z Bobrka, Gorzowa i Gromca z procesją i modlitwami za zmarłych po cmentarzu. Przez oktawę Wszystkich Świętych, zapraszamy do uczestnictwa we mszach za zmarłych wypominanych i modlitwach jednorazowych za zmarłych. W Dzień Zaduszny – 2 listopada, Msze św. w naszym kościele o 8: 00 i o 17: 00. Penitencjaria Apostolska potwierdza i przedłuża na cały miesiąc listopad 2021 roku wszystkie dobrodziejstwa duchowe, ze względu na pandemię „Covid-19”, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych. Więcej informacji w gablocie i stronie parafialnej.

4. W środę na godz. 19: 00 zapraszam Rade Parafialną na plebanię.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca – spowiedź w środę i piątek od godz. 16: 00. W pierwszą sobotę Msza św. ze zmianką tajemnic różańcowych o 8: 00 i różańcem za zmarłych czcicieli NMP. Od godz. 9: 00 nawiedzimy chorych z Komunią św. , prosimy o zgłoszenie w zakrystii ich do piątku.

6. Dziękujemy mieszkańcom ul. Kwiatowa nr 2 - 34 , za troskę o kościół, a w sobotę na 9: 00 mieszkańców z ul. Lipowa nr 1 – 50 .

7. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY; MAŁY GOŚĆ - dla dzieci szkolnych, MIŁUJMY SIĘ - dla młodzieży, nowy nr STAŚ – dla przedszkolaków.

8. Nowe nr telefonów: Ks. Proboszcz : 789 106 058 ks. Wikariusz : 789 208 661

9. Fundacja Towarzyszenia Rodzinie „ Rodzina mimo wszystko” ma swoją siedzibę w naszym rejonie w Wadowicach i Chrzanowie. Jeśli potrzebujesz pomocy, brakuje ci sił, aby pokonać życiowe trudności Poradnia Rodzinna zaprasza na spotkania. Adresy i nr telefonu na plakatach w gablocie i przedsionku kościoła na ulotkach.

10. Z naszej wspólnoty odeszły do domu Ojca: + Władysława Chodur i + Albina Wanat Dobry Jezu, a nasz Panie ...

11. Prosimy do stosowania się odnośnie przepisów sanitarnych związanych z pogarszaniem się sytuacji epidemiologicznej – zwłaszcza w miejscach publicznych zamkniętych, czy większych zgromadzeniach – aby nosić maseczki zakrywające usta i nos. Życzymy wszystkim zdrowia i błogosławieństwa Bożego - Szczęść Boże.