OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.10.2021 - 17.10.2021

1. 28 NIEDZIELA ZWYKŁA

Co jest w naszym życiu największym dobrem. Bogaty młodzieniec, który pytał Jezusa , co należy czynić, aby osiągnąć życie wieczne, uzyskał upragnioną odpowiedź. A jednak nie potrafił pójść za radą Syna Bożego., rezygnując z tego, do czego przywiązane było jego serce. Niech dzisiejsza Eucharystia i w tym tygodniu modlitwa różańcowa pobudzi nasze serca, aby zawsze potrafiły wybierać prawdziwe dobro.

2. Nabożeństwa różańcowe przez październik są codziennie o godz. 17: 00, po Mszy św. o 16: 30, a niedzielę o 16:00. Zapraszamy do licznego uczestnictwa dzieci, młodzież i dorosłych. Szczególnie zapraszamy: w poniedziałki – kl. 8 a i b; we wtorki kl. 6 i 7; w środy – kl. 4 i 5; w czwartki – kl. 3; w piątki – kl. 1 i 2; Prosimy rodziców o danie przykładu i przypominaniu dzieciom i młodzieży o ważnej roli różańca w życiu.

3. Każdego roku tysiące dzieci umiera w wyniku poronienia. 15 października mają swój dzień – Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy w piątek na różaniec w ich intencji i we mszy św. zbiorowej, podczas której będziemy się modlić za te dzieci.

4. Zbiórka do puszek na duszpasterstwo dzieci i młodzieży w parafii i diecezji wyniosła 556 zł, 48 gr. W parafii pozostaje 222 zł 40 gr. na duszpasterstwo w parafii, postała kwota jest przeznaczona na duszpasterstwo w dekanacie i diecezji. W dzisiejszą niedzielę w całej Polsce zbiórka do puszek w związku z XXI Dniem Papieskim, na stypendia dla uzdolnionej młodzieży – jako żywy pomnik św. Jana Pawła II. Serdeczne Bóg zapłać.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Parkowa nr 22 – 66, za troskę o kościół, a w sobotę na 9: 00 mieszkańców z ul. Parkowa nr 72 - 112.

6. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY; MAŁY GOŚĆ dla dzieci szkolnych, STAŚ – dla przedszkolaków, oraz bezpłatne DOBRE NOWINY .

7. Z naszej wspólnoty odszedł do domu Ojca + Tadeusz Czerw l. 89 Dobry Jezu a nasz Panie …

8. Parafia św. Barbary w Libiążu zaprasza na koncert chóru Canticum Canticorum o bł. Kard. Stefanie Wyszyńskim w niedzielę 17 października o godz. 18: 45.

Osoby, które chciałyby zostać dawcą szpiku kostnego mogą zgłaszać się w dniach 18 – 19 października w godz. 9 – 17 w budynku zespołu Szkół w Libiążu, ul. Górnicza 3.

9. Nowe nr telefonów: Ks. Proboszcz: 789 106 058 ks. Wikariusz: 789 208 661

10. Błogosławieństwa Bożego solenizantom, jubilatom, oraz wszystkim parafianom - Szczęść Boże.