OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12.09.2021 - 19.09.2021

1. 24 NIEDZIELA ZWYKŁA

Gromadząc się na Eucharystii, wyznajemy, że Jezus jest panem naszego życia. Czy jednak zawsze pamiętamy o naśladowaniu Go w niesieniu krzyża w codzienności?

2. Dzisiaj w Kościele w Polsce przeżywamy radosną uroczystość beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Czackiej, niewidomej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Skorzystajmy telewizyjnej transmisji z tej uroczystości, jak również ze specjalnego wydania Gościa Niedzielnego, poświęconego nowym błogosławionym. Dzisiaj również rozpoczyna się w naszej Ojczyźnie Tydzień Wychowania, o czym słyszeliśmy w liście biskupów.

3. W sobotę w naszej parafii będziemy przeżywać Dzień Chorego i Seniora. Zapraszamy ich na godz. 9: 00 na spowiedź, a o 9: 30 do udziału we Mszy św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Po Mszy świętej zapraszamy na małe co nieco na plebanię. W związku z tym dniem oraz nowym rokiem formacyjnym, w środę po Mszy św. o 17: 30 spotkanie wszystkich członków Zespołu Charytatywnego.

4. Również do udziału w sobotniej Mszy św. dla chorych i seniorów, prosimy młodzież z kl. 7 i 8 , aby wspólnie modliła się z chorymi i seniorami. Będzie to dla nich pierwsze spotkanie rozpoczynające przygotowanie ich do sakramentu bierzmowania.

5. W poniedziałek 20 września na Mszę św. o 17: 30 zapraszamy rodziców z dziećmi z kl. 3, które w maju przystąpią do I Komunii św., a po mszy będzie spotkanie dla nich.

6. Ks. Piotr zaprasza chętnych na bycie ministrantem.

7. Dziękujemy mieszkańcom ul. Podkomorskiej 1 – 42 , za troskę o kościół, a w sobotę wyjątkowo prosimy na 8: 00 mieszkańców z ul. Krakowska nr 71 – 95, ul. Łąkowa, ul. Nowowiejska i ul. Spacerowa. Zbiórka do puszek na migrantów wyniosła – 1280 zł. Dzisiaj w niedzielę składka gospodarcza do kopert lub na konto parafialne. Bóg zapłać za ofiarność.

8. Prasy katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY - ; Są również kalendarze z Gościa Niedzielnego na przyszły rok w cenie 15 zł oraz nasza parafialna gazetka – NASZ DOM.

9. Błogosławieństwa Bożego solenizantom, jubilatom, wszystkim parafianom a szczególnie wychowawcom, nauczycielom, katechetom i rodzicom w związku z tygodniem wychowania. Szczęść Boże.