OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 05.09.2021 - 12.09.2021

1. 23 NIEDZIELA ZWYKŁA

Podczas każdej Eucharystii Chrystus nawiedza nas z mocą i chwałą, aby nas uświęcić i uzdrowić. Umacnia nas ciągle swoją łaską, abyśmy mogli zwyciężyć nasze słabości i być wytrwali na naszej drodze do domu Ojca. Boże błogosławieństwo jest dla nas drogowskazem i ono wyznacza kierunek i bieg zbawienia w codziennym naszym zabieganym życiu.

2. Zapraszamy w dzisiejszą niedzielę uczniów z kl. 1 wraz z rodzicami na 16: 30 na Mszę św. z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych. Oprawę Mszy św. zrobi tradycyjnie wspólnota rodzin „namARKA”.

3. Za tydzień będziemy przeżywać radosną uroczystość beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Czackiej, niewidomej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Skorzystajmy telewizyjnej transmisji z tej uroczystości, jak również ze specjalnego wydania Gościa Niedzielnego, poświeconego nowym błogosławionym.

4. Dziękujemy mieszkańcom ul. Starowiejska nr 26 – 46 , i Głogowa 1 – 13, za troskę o kościół a w sobotę prosimy na 9: 00 mieszkańców z ul. Podkomorska 1 - 42. Na prośbę Caritas Polska dzisiaj w parafiach Archidiecezji Krakowskiej przeprowadzana jest zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych aktualnym kryzysem migracyjnym. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza do kopert lub na konto parafialne. Bóg zapłać za ofiarność.

5. Prasy katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY - ; MAŁY GOŚĆ - dla dzieci szkolnych, STAŚ – a dla przedszkolaków, oraz bezpłatne DOBRE NOWINY.

6. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Zdzisław Kowalczyk, l. 89. Dobry Jezu a nasz Panie…

7. Błogosławieństwa Bożego solenizantom i jubilatom i wam wszystkim. Szczęść Boże.