OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.08.2021 - 05.09.2021

1. 22 NIEDZIELA ZWYKŁA

Eucharystia to źródło i szczyt chrześcijańskiego życia. W Liturgii Mszy Świętej, którą celebrowaliśmy słowa sprawiają to, co oznaczają. Kiedy kapłan wypowiada formułę konsekracji nad hostią i winem, hostia ta staje się rzeczywiście Ciałem Chrystusa, a wino - Krwią Pańską, która obmyła nas z grzechu w piątkowe popołudnie na Golgocie. W czynnościach liturgicznych jest obecny Chrystus, który mocą swojego Ducha sprawia, że to co było chlebem staje się Jego Ciałem, a to co było winem, staje się Jego Przenajświętszą Krwią. Również słowo Boże proklamowane w liturgii ma moc zbawczą, jest zawsze żywe i skuteczne, zdolne osądzić pragnienia i myśli naszego serca. Niech to spotkanie Eucharystyczne w którym uczestniczyliśmy jeszcze bardziej pobudzi nasze serca do prawdziwej życia poprawy, a Boże błogosławieństwo niech będzie dla nas umocnieniem i wsparciem w walce z grzechem i słabościami.

2. Witamy serdecznie w naszej parafii ks. Piotra Kuglina, który od 26 sierpnia jest nowym wikariuszem w naszej parafii. Przybył z parafii w Skawinie, a pochodzi z Wadowic i z nowym rokiem szkolnym przejmie obowiązki po ks. Januszu Kozioł, którego pożegnaliśmy w ubiegłą niedzielę. Życzymy ks. Piotrowi wielu potrzebnych łask i by się czuł w nasze wspólnocie parafialnej jak u siebie w domu.

3. Dzisiejsza niedziela na mocy postanowienia papieża Franciszka jest Dniem Dziękczynienia za Świat Stworzony, również za plony ziemi, które nas żywią.

4. W środę 1 września o godz. 8: 00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego, natomiast dzieci z kl. 1 zapraszam w niedzielę na 16: 30 na Mszę św. z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych. Oprawę Mszy św. zrobi tradycyjnie wspólnota rodzin „namARKA”.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed mszami świętymi. Szczególnie zapraszamy dzieci aby w poniedziałek, wtorek i środę przystąpiły do spowiedzi na rozpoczęcie roku szkolnego. W sobotę o 8: 00 Msza św. ze zmianką tajemnic różańcowych i nowenną przed beatyfikacją Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego. Od godz. 9: 00 udamy się do chorych z komunią św. i prosimy o ich zgłoszenie do piątku w zakrystii.

6. Dziękujemy mieszkańcom ul. Starowiejska nr 3 – 26 , za troskę o kościół a w sobotę prosimy na 9: 00 mieszkańców z ul. Starowiejska nr 26 – 46 i Głogowa 1 - 13. Na prośbę Caritas Polska 5 września br. w parafiach Archidiecezji Krakowskiej należy przeprowadzić  zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych aktualnym kryzysem migracyjnym. Proszę o jej przeprowadzenie Zespół Charytatywny.

7. Prasy katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY - ; MAŁY GOŚĆ - dla dzieci szkolnych, STAŚ – a dla przedszkolaków, oraz bezpłatne DOBRE NOWINY.

8. Błogosławieństwa Bożego solenizantom i jubilatom oraz wszystkim rozpoczynającym nowy rok szkolny. Szczęść Boże.