OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25.07.2021 - 01.08.2021

1. 17 NIEDZIELA ZWYKŁA

Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który dziś obchodzimy, może pomóc nam wszystkim zrozumieć, że każdy z nas – młodszy czy starszy, babcia, dziadek, wnuczka czy wnuczek – niezależnie od tego, czy z tej samej czy z różnych rodzin, tworzy „jedno Ciało i jednego Ducha”, „bo też zostaliście wezwani do jednej nadziei, jaką daje wasze powołanie”. Ta świadomość umacnia nas i kształtuje jako lud, kiedy gromadzimy się wokół ołtarza, na którym Pan rozmnaża chleb życia i Słowo naszego zbawienia. Ludzie starsi – podobnie jak młodzi – są ważni. Bez nich ciału Kościoła czegoś brakuje. Dlatego właśnie konieczne jest, by mieli należne sobie miejsce w każdej z naszych wspólnot. Ma ogromne znaczenie, byśmy uczestniczyli w życiu ludzi starszych tak samo, jak Pan, ofiarowując nam swoje Ciało i swoją Krew, dał nam udział w swoim Życiu. Zgromadzeni wspólnie jako jeden lud wokół Pana, odkrywamy piękno bycia częścią jednej rodziny i tego, że wszyscy – także ci, którzy mają już swoje lata – możemy poczuć się ukochanymi dziećmi jednego Ojca.

2. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów z racji święta św. Krzysztofa, patrona kierowców i policji, oraz św. Jakuba, patrona podróżujących i pielgrzymów.

3. W sobotę o 17: 00 adoracja i różaniec w ramach nowenny przed beatyfikacja Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego.

4. Dziękujemy mieszkańcom ul. Nadwiślańska nr 71 – 95, za troskę o kościół a w sobotę prosimy na 9: 00 mieszkańców ul. Nadwiślańska nr 96 – 111.

5. Prasy katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY - ; MAŁY GOŚĆ - dla dzieci szkolnych, STAŚ – a dla przedszkolaków, MIŁUJMY SIĘ - dla młodzież i NASZ DOM.

6. Dobrego czasu wakacyjno - urlopowego jak również błogosławieństwa solenizantom, a szczególnie babciom i dziadkom oraz wszystkim seniorom z racji ich święta. Szczęść Boże.