OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.07.2021 - 18.07.2021

1. 15 NIEDZIELA ZWYKŁA

Bóg nie rzuca słów na wiatr. Jego argumenty są nieodparte. Jego Miłość jest nie gołosłowna, ale ona znajduje swoje miejsce na Krzyżu. Miłość Chrystusa do człowieka krwawi po dzień dzisiejszy na ołtarzach całego świata. Cierpienie mistyczne trwa w Kościele jako argument dla dzisiejszego człowieka, że Bóg go ukochał, umiłował bez reszty, do końca. Dzisiaj Bóg utożsamia się nadal z głodnym, chorym, nagim, bezdomnym… głód to nie tylko brak chleba, ale i brak miłości, opieki, brak świadomości, że się jest kochanym – potrzebnym. Nagość, to nie tylko brak odzienia, ale i współczucia tak rzadko okazywanego braciom. Bezdomność, to nie tylko brak schronienia, ale i to czego doznajemy, gdy brak nam kogoś bliskiego, gdy jesteśmy odrzuceni i upokorzeni. Dzisiaj Chrystus powierza nam trudne zadanie. Mamy być apostołami Jego miłości. Bez lęku mówić o Nim i świadczyć swoją postawą, że Jego miłość wystarczy, aby być szczęśliwym. Mamy iść do wszystkich potrzebujących i zanieść im Miłość, zanieść im Jezusa, zanieść im siebie.

2. Dziękujemy mieszkańcom ul. Nadwiślańska nr 4 - 34 , za troskę o kościół a w sobotę prosimy na 9: 00 mieszkańców ul. Nadwiślańska nr 36 - 69 .

3. W dzisiejszą niedzielę składka gospodarcza do kopert lub na konto parafii. Serdeczne Bóg zapłać.

4. Prasy katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY; MAŁY GOŚĆ - dla dzieci szkolnych, STAŚ – a dla przedszkolaków, MIŁUJMY SIĘ - dla młodzieży. Jest nowy numer gazetki parafialnej NASZ DOM.

5. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Domu Ojca: + Aniela Puskarczyk l. 97; + Maria Walerowicz l. 91. Dobry Jezu a nasz Panie ...

6. Dobrego czasu wakacyjnego jak również błogosławieństwa solenizantom. Szczęść Boże.