OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.06.2021 - 04.07.2021

1. 13 NIEDZIELA ZWYKŁA

Wakacyjny czas służy rekreacji, odpoczynku i licznym wyjazdom w ciekawe miejsca, które znajdują się na świecie. My również, tak jak w każdą Niedzielę wybraliśmy się w podróż za Panem, by podczas Eucharystii być uczestnikami Jego życia, śmierci i chwalebnego zmartwychpowstania. Aby pójść za Jezusem Chrystusem, musimy tak jak Jair, z dzisiejszej Ewangelii zawierzyć mu do końca i uwierzyć w Jego Boską moc.

2. Dzisiaj przypada również święto M B Nieustającej Pomocy, którą chcemy dziś prosić w intencji poszkodowanych przez pożar w Nowej Białej na Spiszu, jak również, o dobry i bezpieczny czas na okres wakacji.

3. Nabożeństwo czerwcowe dziś o 16: 00, a poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. o 17: 00. W środę zakończenie nabożeństwa z procesją dookoła kościoła. We wtorek przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła , jest to również Święto Papieskie i w tym dniu otaczamy naszymi modlitwami Ojca Świętego i jego współpracowników. Msze św. w tym dniu o godz. 7: 00 i 17: 00 . Taca w tym dniu w całym Kościele przeznaczona jest na tzw. „ świętopietrze”. We Mszy św. o 17 uczestniczy młodzież przygotowująca się do bierzmowania z rodzicami oraz dzieci pierwszokomunijne.

4. Przez miesiąc lipiec i sierpień nie będzie Mszy św. o godz. 16:30 w niedzielę.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godz. przed Msza św. W sobotę o 8: 00 Msza św. ze zmianką tajemnic różańcowych, a po niej od 9: 00 udamy się do chorych, których proszę zgłosić do piątku w zakrystii.

6. Dziękujemy mieszkańcom ul. Akacjowej nr 48 – 68 i Bagienna 2, za troskę o kościół a w sobotę prosimy na 9:00 mieszkańców ul. Jarzębinowa . Jak słyszeliśmy w słowie ks. Arcybiskupa, wychodząc kościoła możemy wspomóc pogorzelców na Spiszu. Serdeczne Bóg zapłać.

7. Prasy katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY; MAŁY GOŚĆ - dla dzieci szkolnych, STAŚ – a dla przedszkolaków, MIŁUJMY SIĘ - dla młodzieży.

8. Dekret Ks. Metropolity: z dniem 26.08.2021 r. Ks. Janusz Kozioł – został zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Przenajświętszej Trójcy w Bobrku oraz z obowiązków kapelana DPS w Bobrku i mianowany wikariuszem parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie – Mistrzejowicach. Na jego miejsce Ks. Arcybiskup mianował Ks. Piotra Kuglin – wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego w Skawinie-Ogrodach. Dziękujemy ks. Januszowi za posługę w naszej parafii i życzymy sukcesów w nowym miejscu posługi kapłańskiej.

9. Wczoraj odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku pod przewodnictwem ks. bp. Jana Zająca naszego rodaka ks. Wawrzyńca Guta l. 62, wyświęconego na kapłana w 1985 r., a który był proboszczem w Biórkowie Wielkim od 2007 r. gdzie zmarł we wtorek 22 czerwca. Dobry Jezu, a nasz Panie …