OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13.06.2021 - 20.06.2021

1. 11 NIEDZIELA ZWYKŁA

W każdym człowieku Bóg zasiewa ziarno, które jest najmniejsze ze wszystkich. Boże ziarno rzucone przez Boga w glebę serca ludzkiego, to Słowo Pana, które buduje Królestwo Boże już tutaj na ziemi. Królestwo Boże, to Królestwo pokoju, prawdy, sprawiedliwości i miłości, które zostało zasiane słowami Ewangelii jak ziarnko gorczycy, ale posiadające w sobie moc rozrostu. Każdy w niej może znaleźć spokój i wesele, życia drogowskaz, życia sens i pełnię.

2. Dzisiaj po każdej Mszy św. dokonamy aktu ofiarowania się Bożemu Sercu, aby nasze serca biły Jego miłością w nas, w naszych rodzinach, parafii i Ojczyźnie.

3. Nabożeństwo czerwcowe dziś o 16: 00. Nabożeństwa czerwcowe w tym tygodniu: we wtorek i czwartek po Mszy o 7: 00, w pozostałe dni po Mszy o 17: 00.

4. Braterstwo Osób Chorych i Niepełnosprawnych Ruchowo oraz Wspólnota Rodzin „namARKA”, która w ubiegłą niedzielę zbierała fundusze, na zorganizowanie pielgrzymki chorych do Medjugorie, serdecznie dziękuje za złożone ofiary, które wyniosły 1197 zł. Dziś w niedziele składka gospodarcza do kopert lub na konto parafialne. W przedsionku kościoła została zainstalowana bezdotykowa kropielnica z woda święconą – koszt 1200 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Długa nr 47 – 79 za troskę o kościół a w sobotę prosimy na 9: 00 mieszkańców ul. Akacjowej nr 2 – 46 A.

6. Prasy katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY; MAŁY GOŚĆ - dla dzieci szkolnych, STAŚ – a dla przedszkolaków oraz nasza parafialna gazetka – NASZ DOM i bezpłatne DOBRE NOWINY.

7. Urząd Gminy Chełmek informuje: w czwartek 17.06. o godz. 12:00 w Domu Ludowym w Bobrku, odbędą się warsztaty dla mieszkańców w związku z pracą nad dokumentem: „Stały Rozwój Gminy Chełmek na lata 2021 – 2030”, celem poznania problemów i wyzwań kluczowych dla rozwoju gminy.

8. Szczęść Boże wszystkim parafianom.