OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 06.06.2021 - 13.06.2021

1. 10 NIEDZIELA ZWYKŁA

Zgromadził nas w tej świątyni Chrystus, który pragnie swoją mocą, płynącą ze słuchania słowa Bożego i uczestnictwa w Jego Ciele, umocnić nas w walce ze złem, które jest w nas i wokół nas. Tylko On, który sam zwyciężył wszelkie zło, jest w stanie ocalić nas: biednych, słabych, grzesznych i rozbitych.

2. Nabożeństwo czerwcowe dziś o 16: 00 z procesją dookoła kościoła w ramach oktawy Bożego Ciała. Nabożeństwa czerwcowe w tym tygodniu z procesją do piątku po Mszy św. o 17: 00. W czwartek na zakończenie oktawy , poświęcenie kwiatów i ziół. W Piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa z odnowieniem poświęcenia się Bożemu Sercu. Z racji uroczystości jest dyspensa od pokarmów mięsnych. W sobotę Święto Niepokalanego Serca Maryi, na 16: 30 zapraszam wszystkich czcicieli Maryi, aby wspólnie odmówić różaniec wynagradzający.

3. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przeżycie procesji Bożego Ciała i podczas oktawy – strażakom niosącym baldachim, Różom Różańcowym i Margaretkom, niosącym feretrony, dzieciom komunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom z dzwoneczkami, przygotowującym ołtarze oraz wszystkim ofiarodawcom, którzy włączyli się w ich przygotowanie. Niech Bóg wam błogosławi.

4. Dzisiaj przed kościołem kwestują przed przedstawiciele Braterstwa Osób Chorych i Niepełnosprawnych Ruchowo oraz wspólnoty rodzin „namARKA”. Celem kwesty jest zebranie funduszy, na zorganizowanie pielgrzymki chorych do Medjugorie. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary. W przyszłą niedziele składka gospodarcza do kopert lub na konto parafialne. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary. W kaplicy bocznej dokonano korekty ławek, aby łatwiej można było tak się przemieszczać, zwłaszcza dla niepełnosprawnych. Koszt korekty ławek 4200 zł.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Długa nr 16 – 46 A za troskę o kościół a w sobotę prosimy na 9: 00 mieszkańców ul. Długa nr 47 - 79.

6. Prasy katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY - ; MAŁY GOŚĆ - dla dzieci szkolnych, STAŚ – a dla przedszkolaków oraz nasza parafialna gazetka – NASZ DOM i bezpłatne DOBRE NOWINY.

7. Watykańska Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia opublikowała rozważania różańcowe zadedykowane narzeczonym. Zachęca, by w czerwcu odmawiali oni wspólnie różaniec, za co mogą otrzymać odpust zupełny z okazji obchodzonego w Kościele Roku Jubileuszowego ku czci św. Józefa. Za każdorazowe odprawienie nabożeństwa różańcowego (niekoniecznie w oparciu o watykańskie rozważania) narzeczeni mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (tzn. sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna oraz modlitwa zgodna z intencjami Ojca Świętego). Polecamy tę troskę narzeczonym z naszej parafii.

8. Szczęść Boże wszystkim parafianom.