OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30.05.2021 - 06.06.2021

1. UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Zadziwienie nad tajemnicą Boga prowadzi do zadziwienia nad tajemnicą człowieka. Poznanie misterium Boga staje się sposobem rozumienia samego człowieka. Rozumienia nie tylko teoretycznego, ale takiego, które pozwala żyć godnie i pięknie w tym czasie, który został nam dany. Im bliżej jesteśmy Boga, tym bliżej jesteśmy drugiego człowieka i jego człowieczeństwa.  Bliskość Boga ujawniła się także w tej liturgii eucharystycznej, dokonywanej mocą Trójcy Świętej – Ojca, Syna i Ducha Świętego.

2. Świętujemy w naszej parafii odpust ku czci Przenajświętszej Trójcy. Sumę odpustową o 11: 15 odprawi ks. Prałat Stanisław Maślanka, który w tym roku obchodzi swe 80 urodziny i 56 r. święceń kapłańskich, a w latach 1998 – 2007 był Proboszczem w naszej parafii. Dzisiaj, w uroczystość Przenajświętszej Trójcy kończy się w naszej Archidiecezji Krakowskiej okres Komunii św. wielkanocnej.

3. Jutro ostatnie nabożeństwo majowe po Mszy św. o 17: 00 z procesją dookoła kościoła. Zapraszamy do uczestnictwa w niej dzieci komunijne i młodzież przed bierzmowaniem. Od wtorku przez miesiąc czerwiec zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. Jutro od 16: 30 zapraszam do spowiedzi dzieci z kl. 4, we wtorek dzieci z kl. 3, w środę – młodzież z kl 6,7 i 8, zarówno przed Bożym Ciałem, jak i I piątkiem, a piątek pozostałych wiernych. W pierwszą sobotę o godz. 8: 00 Msza ze zmianką tajemnic różańcowych. Od 9: 00 udamy się do chorych ze spowiedzią i komunią św. prosimy zgłosić ich do piątku w zakrystii lub u Księdza.

4. We wtorek Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo czerwcowe z modlitwą i błogosławieństwem dzieci , mamy z dziećmi.

5. W czwartek przypada Boże Ciało. Msze św. w tym dniu o 8: 00 ; 11: 00 i 16: 30. Msza św. z procesją do czterech ołtarzy będzie o godz. 8: 00. Trasa przejścia procesji jak w poprzednim roku i proszę o przygotowanie: OŁTARZ I – przy Grocie NMP – Róże Różańcowe i Margaretki ; OŁTARZ II – przy Plebanii – Górny Bobrek; OŁTARZ III – Przy Figurze NMP – Dolny Bobrek; OŁTARZ IV – przy Bramie Głównej – Dzieci Pierwszokomunijne i Rocznicowe i Podkomorek. Po południu o 16: 00 nabożeństwo czerwcowe. Przez oktawę Bożego Ciała Msze św. po południu o 17:00 z procesją i po niej Msza św. z intencji o 17: 30. Zapraszamy do wzięcia udziału w procesji i proszę strażaków do baldachimu, Koło Gospodyń, Róże, Margaretki – do feretronów, Dzieci Komunijne i rocznicowe oraz dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwoneczkami. Niech to będzie wyraz naszej wiary. Podczas procesji zachowajmy między sobą właściwą odległość – 1,5 metra i miejmy założone na usta i nos maseczki ochronne.

6. W przyszłą niedzielę będą kwestować przed kościołem przedstawiciele Braterstwa Osób Chorych i Niepełnosprawnych Ruchowo oraz wspólnoty rodzin „namARKA”, która pomaga Braterstwu Chorych, na zorganizowanie pielgrzymki chorych do Medjugorie. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.

7. Dziękujemy mieszkańcom ul. Długa nr 1 – 15 A za troskę o kościół a w sobotę prosimy na 9: 00 mieszkańców ul. Długa nr 16 – 46 A.

8. Prasy katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY - ; MAŁY GOŚĆ - dla dzieci szkolnych, nowy numer STAŚ – a dla przedszkolaków oraz nasza parafialna gazetka – NASZ DOM i bezpłatne DOBRE NOWINY.

9. W sobotę, 5 czerwca o 12.00, odbędzie się IV Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Patronat nad wydarzeniem sprawuje abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Spotkanie rodzin rozpocznie modlitwa Anioł Pański o godz. 12.00 w Bazylice łagiewnickiej, po której nastąpi celebracja Mszy św. pod przewodnictwem ks. prof. Lucjana Szczepaniaka SCJ, kapelana Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Eucharystię dopełni nabożeństwo zawierzenia zmarłych dzieci Bożemu Miłosierdziu.

10. Łask Ducha Świętego wszystkim parafianom, a szczególnie dzieciom z racji ich święta – Dnia Dziecka. Bądźcie radością waszych rodziców i Boga. Szczęść Boże wszystkim.