OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23.05.2021 – 30.05. 2021

1. 8 NIEDZIELA WIELKANOCNA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
Tak jak Uczniowie Chrystusa, zgromadziliśmy się w Wieczerniku, aby sprawować Najświętszą Ofiarę Ciała i Krwi Pańskiej. Dziś na sprawowaniu Eucharystii zjednoczyła nas uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To w Niej przez Ducha Świętego dopełnione zostaje paschalne dzieło Jezusa Chrystusa. Darem Jego jest Duch Święty, przez którego nieustannie Bóg odnawia nasze serca i oblicze ziemi. Prośmy i módlmy się, aby Duch Święty był obecny zawsze w naszym życiu, byśmy posiedli Jego dary dla dobra nas samych, naszej parafii i całej wspólnoty Kościoła.

2. W przyszłą niedzielę będziemy świętować w naszej parafii odpust ku czci Przenajświętszej Trójcy. Sumę odpustową o 11: 15 odprawi ks. Prałat Stanisław Maślanka, który w tym roku obchodzi swe 80 urodziny, a w latach 1998 – 2007 był Proboszczem w naszej parafii. Od odpustu Msza św. o godz. 11: 00 będzie sprawowana o 11: 15. W uroczystość Przenajświętszej Trójcy kończy się w naszej Archidiecezji Krakowskiej okres Komunii św. wielkanocnej.

3. Nabożeństwa majowe w tygodniu po mszy św. o 17: 00,a po nim Msza św. z godz. 17: 30, a w niedziele majówka o 16: 00. Postarajmy się również przy zachowaniu bezpieczeństwa odśpiewywać majówki przy kapliczkach czy też wspólnie w rodzinie.

4. W czwartek 3 czerwca , przypada Boże Ciało. Msza św. z procesją do czterech ołtarzy będzie o godz. 8:00. Trasa przejścia procesji jak w poprzednim roku i proszę o przygotowanie: OŁTARZ I – przy Grocie NMP – Róże Różańcowe i Margaretki ; OŁTARZ II – przy Plebanii – Górny Bobrek; OŁTARZ III – Przy Figurze NMP – Dolny Bobrek; OŁTARZ IV – przy Bramie Głównej – Dzieci Pierwszokomunijne i Rocznicowe i Podkomorek.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Polna za troskę o kościół a w sobotę prosimy na 9: 00 mieszkańców ul. Długa nr 1 – 15 A.

6. Prasy katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY - ; MAŁY GOŚĆ - dla dzieci szkolnych, nowy numer STAŚ – a dla przedszkolaków i nasza Parafialna – NASZ DOM

7. Łask Ducha Świętego wszystkim parafianom, a szczególnie wszystkim mamom z racji ich święta w tym tygodniu, a zmarłym mamom – Pokój wieczny. Szczęść Boże.