OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16.05.2021 - 23.05.2021

1. 7 NIEDZIELA WIELKANOCNA WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
Bardzo często jesteśmy podobni do mężczyzn z Galilei, którzy stoją i wpatrują się w niebo. Wołamy razem z nimi: Gdzie jesteś o Chryste? Czemu nie troszczysz się o nas, czemu nas nie wysłuchujesz? Czemu milczysz?  Wstąpiłeś Chryste do nieba i jakbyś o nas zapomniałeś… Jesteśmy dziś przy ołtarzu Pana Jezusa Chrystusa z sercami przepełnionymi mieszanymi uczuciami, z powodu uwielbienia Chrystusa, i smutku, z powodu rozstania się z Nim. Jednak Chrystus pozostawia w naszych sercach nadzieję powtórnego przyjścia, jednak za nim przyjdzie powtórnie na ziemię, jest z nami wciąż podczas Eucharystii. To sakramentalne spotkanie z Chrystusem jest spotkaniem człowieka z Miłością, która kocha do końca.

2. Nabożeństwa majowe w tygodniu po mszy św. o 17: 00,a po nim Msza św. z godz. 17: 30, a w niedziele majówka o 16: 00. Postarajmy się również przy zachowaniu bezpieczeństwa odśpiewywać majówki przy kapliczkach czy też wspólnie w rodzinie. Przypominamy, ze powoli kończy się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. W naszej archidiecezji trwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej / 30 maj /.

3. W związku ze stanem epidemii obowiązują nadzwyczajne zarządzenia rangi państwowej i właściwych władz kościelnych. Pamiętajmy o maseczkach na ustach i nosie, dezynfekcji i odległości między sobą 1,5 m jeśli się nie mieszka w jednym domu. Ilość wiernych w naszym kościele wynosi 46 osób. Komunię prosimy przyjmować jeśli to możliwe na rękę.

4. Dziękujemy mieszkańcom ul. Lipowej nr 52 - 80 za troskę o kościół a w sobotę prosimy na 9: 00 mieszkańców ul. Polna. Składka na cele gospodarcze w parafii wyniosła 4240 zł., na konto wpłynęło 1950 zł. Dziękujemy. Ostatnio zostały wykonane meble – szafy do zakrystii na szaty liturgiczne – koszt 15 000 zł, zostały również oddane do korekty ławki z kaplicy bocznej.

5. Prasy katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY; MAŁY GOŚĆ - dla dzieci szkolnych, nowy numer STAŚ – a dla przedszkolaków.

6. Łask i zdrowia solenizantom tygodnia i pozostałym mieszkańcom. Szczęść Boże.