OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02.05.2021 - 09.05.2021

1. 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Każdy z nas w duchowym rozwoju, potrzebuje Bożej pomocy - Bożego wsparcia. Jak winna latorośl sama z siebie nie jest w stanie istnieć i rozwijać się, tak i człowiek, by mógł cieszyć się w swoim życiu duchowymi owocami, musi tkwić w Jezusie Chrystusie. Tylko On jest wstanie dać nam wszystko to, co potrzebne jest do prawidłowego rozwoju. Dlatego przychodzimy na tę Eucharystię do naszego Pana i Mistrza, który daje nam życiodajne soki, tak bardzo niezbędne na drodze do zbawienia.

2. W związku ze stanem epidemii obowiązują nadzwyczajne zarządzenia rangi państwowej i właściwych władz kościelnych. Pamiętajmy o maseczkach na ustach i nosie, dezynfekcji i odległości między sobą 1,5 m jeśli się nie mieszka w jednym domu. Ilość wiernych w naszym kościele wynosi 46 osób. Komunię prosimy przyjmować jeśli to możliwe na rękę.

3. W piątek, 17 dzieci z kl. 3 po raz pierwszy przystąpiło do sakramentu pojednania, a wczoraj 1 maja, przystąpili do swojej I Komunii św. na mszach o godz. 10: 30; 12: 00 i 13: 30. Dzieci z kl. 4 będą miały swoją Mszę rocznicową w niedzielę 9 maja na Mszy świętej o 12: 30. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji dzieci i ich rodziców.

4. Nabożeństwa majowe w tygodniu po mszy św. o 17: 00, a w niedziele o 16: 00. Postarajmy się również przy zachowaniu bezpieczeństwa odśpiewywać majówki przy kapliczkach czy też wspólnie w rodzinie. W piątek przypada I piątek miesiąca. Od godz. 16: 00 spowiedź przed dla dzieci w związku z ich rocznicą Komunii św. oraz ich rodzin.

5. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za troskę o kościół i otoczenie i w sobotę prosimy rodziców dzieci rocznicowych.

6. Prasy katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY; MAŁY GOŚĆ - dla dzieci szkolnych, nowy numer STAŚ – a dla przedszkolaków . Są również bezpłatne DOBRE NOWINY dla wszystkich;

7. Łask i zdrowia solenizantom tygodnia i pozostałym mieszkańcom, a szczególnie dzieciom w ważnym momencie ich życiu. Szczęść Boże.