OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25.04.2021 - 02.05.2021

1. 4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Czwarta niedziela wielkanocna nazywana jest niedzielą Dobrego Pasterza. Ten dzień jest szczególną niedzielą modlitw o powołania. Wołajmy w naszych modlitwach, by wezwani przez Pana poszli za Mistrzem, nie zmarnowali daru wędrówki za Chrystusem, i by nie brakowało pasterzy według Jego serca.

2. W związku ze stanem epidemii obowiązują nadzwyczajne zarządzenia rangi państwowej i właściwych władz kościelnych. Pamiętajmy o maseczkach na ustach i nosie, dezynfekcji i odległości między sobą 1,5 m jeśli się nie mieszka w jednym domu, również podczas święcenia pokarmów. Ilość wiernych w naszym kościele wynosi 36 osób. Komunię prosimy przyjmować jeśli to możliwe na rękę.

3. W sobotę 1 maja dzieci z kl. 3 przystąpią do I Komunii św. w trzech grupach na mszach o godz. 10: 30; 12: 00 i 13: 30. W piątek o 16: 00 dzieci będą miały swoją pierwszą spowiedź. W poniedziałek 26.04 podczas Mszy św. o 17: 30 będą miały odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Dzieci z kl. 4 będą miały swoją Mszę rocznicową w niedzielę 9 maja na mszy św. o 12: 30. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji dzieci i ich rodziców.

4. Od soboty rozpoczynają się nabożeństwa majowe, które będą w tygodniu po pierwszej mszy św. o 17: 00, a w niedziele o 16: 00. Przez miesiąc maj Msze św. w tygodniu o 17: 00 i 17: 30 po majówce. Postarajmy się również przy zachowaniu bezpieczeństwa odśpiewywać majówki przy kapliczkach czy też wspólnie w rodzinie. W sobotę przypada I sobota miesiąca i na Mszę o 8: 00 zapraszamy czcicieli N M P, którzy po Mszy św. odmówią różaniec . Po różańcu odwiedzimy chorych z Komunią św. Prosimy zgłosić ich do piątku w zakrystii.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Lipowa nr 1 – 50 za troskę o nasz kościół. W tym tygodniu o wygląd kościoła i otoczenia zadbają rodzice dzieci komunijnych.

6. W czwartek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej + Romana Żmudę l. 70 Dobry Jezu , a nasz Panie ...

7. Prasy katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY; MAŁY GOŚĆ - dla dzieci szkolnych, nowy numer STAŚ – a dla przedszkolaków. Są również bezpłatne DOBRE NOWINY dla wszystkich;

8. Łask i zdrowia solenizantom tygodnia i pozostałym mieszkańcom, a szczególnie dzieciom przygotowującym się do ważnego momentu w ich życiu. Szczęść Boże.