OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.04.2021 - 18.04.2021

1. 2 NIEDZIELA WIELKANOCNA czyli BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

Miłosierdzie nie oznacza bowiem zniesienia zasad sprawiedliwości. Bóg szanuje naszą wolną wolę i nasze życiowe wybory. Dlatego ponosimy skutki naszych grzechów i możemy je ponosić w wieczności, jeśli nie damy się ogarnąć Bożemu Miłosierdziu. Mimo pandemii, mimo ograniczeń w naszych świątyniach, mimo lęków nam z tym towarzyszących – przeżycie w wierze niedzielnej liturgii gwarantuje wskrzeszenie naszej duszy.

2. Dziś w Święto Bożego Miłosierdzia rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przyjmując Boże miłosierdzie stajemy się bardziej zdolni do dawania siebie, do niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują. W przyszłą niedziele taca na potrzeby Caritas naszej Archidiecezji, a dzisiaj składka gospodarcza do kopert i na konto parafialne.

3. W środę 14 kwietnia 2021 r. obchodzić będziemy ustanowione przez Sejm RP Święto Chrztu Polski. W tym dniu należy pamiętać o modlitwie w intencji Ojczyzny oraz wywiesić flagę watykańską i państwową.

4. W związku ze stanem epidemii obowiązują nadzwyczajne zarządzenia rangi państwowej i właściwych władz kościelnych. Pamiętajmy o maseczkach na ustach i nosie, dezynfekcji i odległości między sobą 1,5 m jeśli się nie mieszka w jednym domu, również podczas święcenia pokarmów. Ilość wiernych w naszym kościele wynosi 36 osób. Komunię prosimy przyjmować jeśli to możliwe na rękę.

5. Przypominamy, że w poniedziałek, środę i piątek poszczególne grupy z kl. 3, dzieci przed I Komunią świętą przychodzą wraz z rodzicami na Mszę św. o 17: 30.

6. Dziękujemy mieszkańcom ul. Cichej i Nowej, za troskę o nasz kościół, prosimy w sobotę o 9: 00 mieszkańców ul. Kwiatowa nr 2 – 34 o troskę o naszą świątynię.

7. Prasy katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY ; MAŁY GOŚĆ ; STAŚ . Jest bezpłatna gazetka DOBRE NOWINY oraz nasza gazetka parafialna NASZ DOM;

8. Dobrego przeżywania czasu Wielkanocy. Łask i zdrowia solenizantom tygodnia. Szczęść Boże.