OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 04.04.2021 - 11.04.2021

1. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Każda godzina naszego życia naznaczona jest zwycięstwem Jezusa nad śmiercią. Przenosi nas w wymiar, gdzie możemy nawet wobec śmierci stanąć z radością i powiedzieć jej: „ Gdzie jesteś, gdzie twój oścień?” Godzina Mszy Świętej Wielkanocnej, którą sprawowaliśmy, umożliwia nam bieg do pustego grobu. Duchowo przenosi nas nad jezioro Galilejskie, gdzie Pan je śniadanie z uczniami, i do Wieczernika, gdzie umacnia naszą słabą wiarę. Życzymy wszystkim, aby ta wielka radość i blask Zmartwychwstania Pańskiego, która przepełnia dziś cały świat, opromienia nasze zakamarki serca i daje nadzieję, że życie człowieka tu na ziemi zmieni się, ale nigdy się nie skończy. Niech ta nadzieja ożywia nas, pomoże powstawać ze swych słabości, pokonywać wszelkie epidemie, daje radość Życia. Niech Ten, który jest DROGĄ, PRAWDĄ i ŻYCIEM, pokazuje nam, jak na co dzień kierować się miłością, by także inni dostrzegli w nas jego uczniów i braci. Chrystus Zmartwychwstał. Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja. Szczęść Boże wszystkim.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy mimo trudnego czasu pandemii i ograniczeń, na różny sposób pomogli w przeżyciu tych wielkich dni naszej wiary: osobom, które oczyścili teren wokół kościoła i plebani po zimie, przygotowującym dekoracje ciemnicy, Bożego Grobu, zaangażowanym w przebieg liturgii i ich uczestnikom , wszystkim adorującym Chrystusa. Niech Chrystus Wam błogosławi.

3. W związku ze stanem epidemii obowiązują nadzwyczajne zarządzenia rangi państwowej i właściwych władz kościelnych. Pamiętajmy o maseczkach na ustach i nosie, dezynfekcji i odległości między sobą 1,5 m jeśli się nie mieszka w jednym domu, również podczas święcenia pokarmów. Ilość wiernych w naszym kościele wynosi 36 osób. Komunię prosimy przyjmować jeśli to możliwe na rękę.

4. W Poniedziałek Wielkanocny jest dodatkowa Msza św. o godz. 7: 30.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Parkowej nr 72 - 112, za troskę o nasz kościół, prosimy w sobotę o 9: 00 mieszkańców ul. Cichej i Nowej o troskę o naszą świątynię.

6. Prasa katolicka: świąteczne wydania GOŚĆ NIEDZIELNY ; MAŁY GOŚĆ ; STAŚ ; DOBRE NOWINY ; MIŁUJCIE SIĘ ; oraz nasza gazetka parafialna NASZ DOM;

7. Zmarła + Filomena Borowiec l. 90, pogrzeb jej w środę o 15: 00. Dobry Jezu ...

8. Dobrego przeżywania Oktawy Wielkanocy. W piątek nie ma postu. Szczęść Boże.