OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.03.2021 - 04.04.2021

1. 6 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU NIEDZIELA PALMOWA

Niedziela Męki Pańskiej wprowadza nas w obchody Wielkiego Tygodnia, a zarazem w najważniejsze tajemnice naszej wiary. Przechodząc wraz z Panem drogę jego Męki, uwielbiamy Boga za jego miłość do każdego z nas. Wyrazem tej miłości jest krzyż Jego Syna.

2. W Wielkim Tygodnia po południu / poniedziałek – czwartek / przed mszami okazja do spowiedzi. Natomiast Liturgia Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18:00. W Wielki Piątek i Wielka Sobotę w ciągu dnia podczas adoracji Pana Jezusa w ciemnicy czy przy grobie będzie tez możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

WIELKI CZWARTEK – 18:00 – MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ

z przeniesieniem Pana Jezusa do tzw. Ciemnicy / kaplica w przedsionku kościoła / oraz adoracja do 19:30.

WIELKI PIĄTEK – wznowienie adoracji od godz. 10:00. Miejsce adoracji w przedsionku Kościoła – pod chórem. W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy św. Również w tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i również zaleca się zachowanie postu w Wielką Sobotę do liturgii Paschalnej.

Zapraszamy na adorację w ciągu dnia parafian oraz na:

 • 15:00Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa
 • 18:00LITURGIA KRZYŻA WIELKIEGO PIĄTKU
  Liturgia Słowa - Adoracja Krzyża - Obrzęd Komunii Świętej
  Przeniesienie Pana Jezusa do Grobu – miejsca adoracji
  Gorzkie Żale i adoracja do 20:00

WIELKA SOBOTA – godz. 10:00 – wznowienie adoracji przy grobie Pana Jezusa

 • 10:00 – młodzież przygotowującą się do bierzmowania z kl. 7 a
 • 11:00 – młodzież przygotowującą się do bierzmowania z kl. 7 b
 • 12:00 – młodzież przygotowującą się do bierzmowania z kl. 6
 • 13:00 – dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z rodzicem
 • 17:00 – przedstawiciele Róż i Margaretek poprowadzą Różaniec z racji I soboty
 • 18:00 - LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ / uczestnicy zabierają ze sobą świece /
  1. Liturgia Światła
  /rozpoczyna się na zewnątrz kościoła / w kościele
  2. Liturgia Słowa

  3. Liturgia Chrzcielna

  4. Liturgia Eucharystyczna / za Parafian /
  5. Procesja Rezurekcyjna

ŚWIĘCENIE POKARMÓW:

 • 9:00 Bobrek Dolny
 • 9:30 Bobrek Górny
 • 10:00 – 10:30 – 11:00 – 11:30 – 12:00 – 12:30 – 13:00 przy kościele

3. W związku ze stanem epidemii obowiązują nadzwyczajne zarządzenia rangi państwowej i właściwych władz kościelnych. Pamiętajmy o maseczkach na ustach i nosie, dezynfekcji i odległości między sobą 1,5 m jeśli się nie mieszka w jednym domu, również podczas święcenia pokarmów. Ilość wiernych w naszym kościele wynosi 36 osób. Komunię prosimy przyjmować jeśli to możliwe na rękę. Podczas adoracji Krzyża w Wielki Piątek czy Sobotę tylko przyklękamy lub robimy głęboki skłon. Nie całujemy Krzyża.

4. W Wielki Czwartek po południa od 15: 00 chcemy odwiedzić chorych i starszych z Komunią św. prosimy zgłosić ich do środy. W Wielki Piątek i Wielka Sobotę nie udziela się Komunii świętej poza sprawowaną liturgią w kościele.

5. W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny będzie dodatkowa Msza św. o godz. 7: 30.

6. Dziękujemy mieszkańcom ul. Parkowej nr 22 - 66, za troskę o nasz kościół, prosimy w środę po Mszy św. wieczornej mieszkańców ul. Parkowej nr 72 - 112

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY – a w nim: Po co Bogu cierpienie; jest również nowy nr MAŁY GOŚĆ dla dzieci szkolnych i nowy numer STAŚ - a dla najmłodszych; Jest bezpłatna gazetka DOBRE NOWINY oraz nasza gazetka parafialna NASZ DOM;

8. Dobrego przeżycia Wielkiego Tygodnia aby radość. Wielkiej Nocy gościła w naszych sercach.

Szczęść Boże.