OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.03.2021 - 28.03.2021

1. 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Celem Nowego Przymierza z Bogiem jest wprowadzenie nas w taką relację z Bogiem, w której prawo wypływa z naszego wnętrza, a nie jest czymś zewnętrznym. Żeby to się stało, Chrystus musiał oddać Życie na krzyżu. Dlatego zasłaniamy krzyże, aby dostrzec Jego w nas. Każda Msza św. jest dziękczynieniem za dar krzyżowej śmierci Chrystusa.

2. Przyszła niedziela to niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświecenie palm.

3. W ciągu tygodnia przed mszami okazja do spowiedzi. Nie będzie specjalnego dnia spowiedzi z przyczyn epidemicznych. W związku ze stanem epidemii dalej obowiązują nadzwyczajne zarządzenia rangi państwowej i właściwych władz kościelnych. Pamiętajmy o maseczkach na ustach i nosie, dezynfekcji i odległości. Ilość wiernych w naszym kościele wynosi 49 osób.

4. We czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o 8: 00, 16: 30 i 17:30. Na Msze św. o 16: 30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii wraz z rodzicami. Po Mszy św. będzie dla nich spotkanie. Zapraszamy na Mszę św. również kobiety oczekujące potomstwa, aby prosić dla nich o błogosławieństwo. Na każdej mszy św. można złożyć deklaracje o duchowej adopcji dziecka poczętego. Są do zabrania na gazetniku.

5. W piątki zapraszamy – na Drogę Krzyżową na godz. 17: 00 a w niedziele na Gorzkie Żale o 15: 45. Składka podczas Gorzkich Żali na kwiaty do Bożego grobu. Składka gospodarcza do kopert wyniosła 5110 zł i 50 € , na konto wpłynęło 3000 zł. Wychodząc z kościoła można nabyć baranki i paschaliki u Pań z Zespołu Charytatywnego. Dochód na cele charytatywne. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

6. Dziękujemy mieszkańcom ul. Parkowej nr 1 - 21, za troskę o nasz kościół, prosimy w sobotę na godz. 9: 00 mieszkańców ul. Parkowej nr 22 - 66.

7. Rozliczając się z fiskusem, proponujemy odpis 1% podatku na rzecz naszej parafianki Sylwii Socha Nr KRS 0000037904 z Fundacji Dzieciom „ Zdążyć z Pomocą”. Dziękujemy. Na gazetniku są ulotki przydatne do tego odpisu i na stronie parafii i w ogłoszeniach.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; jest również MAŁY GOŚĆ dla dzieci szkolnych i nowy numer STAŚ - a dla najmłodszych;

9. Dobrego tygodnia i pracy duchowej nad sobą w Wielkim Poście. Szczęść Boże.