OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.03.2021 - 21.03.2021

1. 4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Czwarta niedziela wielkiego postu to niedziela radości, bo jesteśmy coraz bliżej obchodów najważniejszych świąt – świąt naszego odkupienia czyli Wielkanocy. Eucharystia jest radosnym dziękczynieniem za dar zbawienia w Jezusie Chrystusie, który staje się już teraz naszym udziałem. Dzięki zmartwychwstaniu – rozwija się i trwa nasza wiara. Przez chrzest zostaliśmy powołani do życia w światłości Chrystusowej. Przez wielkopostną pokutę mamy odrzucić grzechy, które są naszą ciemnością i powrócić do światła, które dla nas jaśnieje w Chrystusie, a który napełnia nas radością życia w Bogu.

2. Dziś ostatni dzień nauk rekolekcyjnych. Dziękujemy Księżom Salezjanom za trud przepowiadania słowa Bożego do naszych serc. Przez okres Wielkiego Postu przed mszami w ciągu tygodnia okazja do spowiedzi. Nie będzie specjalnego dnia spowiedzi z przyczyn epidemicznych. W związku ze stanem epidemii dalej obowiązują nadzwyczajne zarządzenia rangi państwowej i właściwych władz kościelnych. Pamiętajmy o maseczkach na ustach i nosie, dezynfekcji i odległości. Ilość wiernych w naszym kościele wynosi 49 osób.

3. Z racji Roku św. Józefa i miesiąca marca Jemu poświęconemu, trwamy w modlitewnej nowennie do tego Patrona Kościoła Świętego i naszych rodzin przed Jego Uroczystością. W piątek w uroczystość Msze św. o godz. 8: 00; 16:30 i 17: 30. Nie obowiązuje post.

4. W piątki zapraszamy – młodych i starszych na Drogę Krzyżową na godz. 17: 00 a w niedziele na Gorzkie Żale o 15: 45. Składka podczas Gorzkich Żali na kwiaty do Bożego grobu. W dzisiejszą niedzielę jest składka gospodarcza. Wychodząc z kościoła można nabyć baranki i paschaliki u Pań z Zespołu Charytatywnego. Dochód na cele charytatywne. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Graniczna, Krótka, Leśna. Nowopole, Ogrodowa, za troskę o nasz kościół, prosimy w sobotę na godz. 9: 00 mieszkańców ul. Parkowej nr 1 - 21.

6. Rozliczając się z fiskusem, proponujemy odpis 1% podatku na rzecz naszej parafianki Sylwii Socha Nr KRS 0000037904 z Fundacji Dzieciom „ Zdążyć z Pomocą”. Dziękujemy. Na gazetniku są ulotki przydatne do tego odpisu i na stronie parafii i w ogłoszeniach.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY – dziś są dwa numery, jeden to wydanie specjalne z racji roku św. Józefa i jest on w cenie 9 zł.; jest również MAŁY GOŚĆ dla dzieci szkolnych i nowy numer STAŚ - a dla najmłodszych, oraz bezpłatne DOBRE NOWINY. Na gazetniku jest również broszurka CROSSPOST – 40 dni dla ducha, dla ludzi młodych – na przykład po bierzmowaniu, aby mogli przez Wielki post podjąć duchową formację. Broszurka kosztuje 2, 50zl.

8. Dobrego tygodnia wszystkim i pracy duchowej nad sobą w Wielkim Poście. Szczęść Boże.