OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 07.03.2021 - 14.03.2021

1. 3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś jest czas, by obudzić naszą wiarę… Wielki Post, to czas by przyjrzeć się naszemu życiu. To również czas, aby postawić sobie pytania i szczerze na nie odpowiedzieć: czy w moim życiu Bóg jest na pierwszym miejscu, czy może jest coś, czym przysłaniam obraz Boga? Czy moja wiara i Krzyż Chrystusa jest dla mnie chlubą i drogowskazem? Jak traktuję przykazania Dekalogu, czy są one dla mnie pomocą w drodze ku niebu, a może czasem traktuje je jako ciężar nie do uniesienia, który zupełnie w życiu jest niepotrzebny? Bóg w swoim niezgłębionym miłosierdziu nieustannie znajduje miejsce dla człowieka. Nie pozostawia nas samych sobie.

2. Z racji Roku św. Józefa i miesiąca marca Jemu poświeconemu, w środę rozpoczynamy nowennę do tego Patrona Kościoła Świętego i naszych rodzin przed Jego Uroczystością. Na ołtarzu, przy figurze św. Józefa są obrazki z modlitwą do zabrania i prywatnej modlitwy.

3. W dzisiejszą niedzielę składka jest przeznaczona dla Księdza rekolekcjonisty, za trud słowa skierowany do naszych serc. W przyszłą niedzielę / 14.03 / jest składka gospodarcza. Zbiórka do puszek na Pomoc misjonarzom w ubiegłą niedziele wyniosła 520 zł.. Wychodząc z kościoła można nabyć baranki i paschaliki u pań z Zespołu Charytatywnego. Dochód na cele charytatywne. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

4. W piątki zapraszamy – młodych i starszych na Drogę Krzyżową na godz. 17:00 a w niedziele na Gorzkie Żale o 15:45. Składka podczas Gorzkich Żali na kwiaty do Bożego grobu. Przez okres Wielkiego Postu przed mszami w ciągu tygodnia okazja do spowiedzi.

5. W związku ze stanem epidemii dalej obowiązują nadzwyczajne zarządzenia rangi państwowej i właściwych władz kościelnych. Pamiętajmy o maseczkach na ustach i nosie, dezynfekcji i odległości. Ilość wiernych w naszym kościele wynosi 49 osób.

6. Dziękujemy mieszkańcom ul. Krakowska, Nowowiejska, Łąkowa i Spacerowa, za troskę o nasz kościół, prosimy w sobotę na godz. 9: 00 mieszkańców ul. Graniczna, Krótka, Leśna. Nowopole, Ogrodowa.

7. Rozliczając się z fiskusem, proponujemy odpis 1% podatku na rzecz naszej parafianki Sylwii Socha Nr KRS 0000037904 z Fundacji Dzieciom „ Zdążyć z Pomocą”. Dziękujemy. Na gazetniku są ulotki przydatne do tego odpisu i na stronie parafii i w ogłoszeniach.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; jest również MAŁY GOŚĆ dla dzieci i nowy numer STAŚ - a dla najmłodszych, oraz bezpłatne DOBRE NOWINY. Na gazetniku jest również broszurka CROSSPOST – 40 dni dla ducha, dla ludzi młodych – na przykład po bierzmowaniu, aby mogli przez Wielki post podjąć duchową formację. Broszurka kosztuje 2,50zl.

9. Dobrego tygodnia wszystkim i pracy duchowej nad sobą w Wielkim Poście. Jutro Dzień Kobiet. Wszystkim Kobietom - tym małym i starszym - zdrowia, uśmiechu, radości z tego że się Nią Jest i by zawsze doceniana była ich godność. Szczęść Boże.