OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.02.2021 - 07.03.2021

1. 2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Nasza ufność w Boga opiera się na przekonaniu, że Bóg jest dobry i że nigdy nie zawodzi. Taka była też podstawa wiary Abrahama. Taka wiara owocuje błogosławieństwem na miarę hojności Boga. Bóg nie pragnie wymagać od człowieka niczego ponad jego siły. Bóg wymagając, w tej samej chwili obdarowuje. Daje łaskę, która jest w stanie przemienić człowieka – jego myślenie, jego postrzeganie świata i samego siebie. W Jezusie Bóg ukazuje człowiekowi siebie, cała prawdę o sobie jako kochającym i przebaczającym Ojcu. Jednakże wymaga od nas wolnego wyboru i przylgnięcia całym sobą do Niego.

2. Przez trzy kolejne niedziele, będziemy mogli wysłuchać nauk rekolekcji wielkopostnych podczas Mszy św., również bezpośrednio w Internecie. Będzie je głosił ks. Franciszek Janyga od księży Salezjanów z Oświęcimia. Serdecznie Go witamy i otoczmy jego trud modlitwą. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona dla Księdza rekolekcjonisty, bo w drugą niedzielę marca / 14.03 / jest składka gospodarcza. Dziś zbiórka do puszek na Pomoc misjonarzom. Można też wysłać SMS nr 72032 o treści „Misje”. Od przyszłej niedzieli będzie można wychodząc z kościoła nabyć baranki i paschaliki u pań z Zespołu Charytatywnego. Dochód na cele charytatywne. Są po 7 zł. Bóg zapłać.

3. W piątki zapraszamy wszystkich – młodych i starszych na Drogę Krzyżową na godz. 17: 00 a w niedziele na Gorzkie Żale o 15: 45. Składka podczas Gorzkich Żali na kwiaty do Bożego grobu. Przez okres Wielkiego Postu przed mszami okazja do spowiedzi, w tym tygodniu z racji I piątku miesiąca. W sobotę o godz. 8: 00 Msza św. ze zmianką tajemnic różańcowych, a po niej od 9: 00 udamy się z komunią i spowiedzią do chorych, których prosimy zgłosić do piątku w zakrystii.

4. W związku ze stanem epidemii dalej obowiązują nadzwyczajne zarządzenia rangi państwowej i właściwych władz kościelnych. Pamiętajmy o maseczkach na ustach i nosie, dezynfekcji i odległości. Ilość wiernych w naszym kościele wynosi 49 osób.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Podkomorska, za troskę o nasz kościół, prosimy w sobotę na godz. 9: 00 mieszkańców ul. Krakowska, Nowowiejska, Łąkowa i Spacerowa.

6. Powoli będziemy rozliczać się z fiskusem. Proponujemy odpis 1% podatku na rzecz naszej parafianki Sylwii Socha Nr KRS 0000037904 z Fundacji Dzieciom „ Zdążyć z Pomocą”. Dziękujemy. Na gazetniku są ulotki przydatne do tego odpisu i na stronie parafii.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; jest również MAŁY GOŚĆ dla dzieci i nowy numer STAŚ - a dla najmłodszych, oraz bezpłatne DOBRE NOWINY. Na gazetniku jest również broszurka CROSSPOST – 40 dni dla ducha, dla ludzi młodych – na przykład po bierzmowaniu, aby mogli przez Wielki post podjąć duchową formację. Broszurka kosztuje 2,50zl.

8. Dobrego tygodnia wszystkim i pracy nad sobą w Wielkim Poście. Szczęść Boże.