OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.02.2021 – 28.02.2021

1. 1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Po dniach karnawału, od środy popielcowej Kościół rozpoczął czas Wielkiego Postu. W tym czasie łaski chrześcijanin musi rozpocząć to co najważniejsze. Chodzi o nasze serca, musimy zrobić tam wiele porządku, aby poprzez pokutę i nawrócenie dojść do prawdziwej radości. Dzisiejszy świat proponuje nam wiele pseudo radości, które na pierwszy rzut oka są interesujące i zachęcające, ale zamiast szczęścia, przynoszą rozgoryczenie, cierpienie i ból duszy. W naszych duszach jest wiele lodu zwątpień, zła, grzechu. Chrystus w tym świętym czasie przebaczenia i łaski pokazuje nam swój krzyż, który dla wielu ludzi stał się znakiem pogardy i pośmiewiska, a dla nas chrześcijan jest znakiem miłości Bożej wobec nas - grzeszników. Tylko ten krzyż nasz smutek w radość przemienia, w radość której już nikt nam odebrać nie zdoła – jest to życie wieczne w królestwie niebieskim. Niech dzisiejsza pierwsza niedziela Wielkiego postu pobudza nasze serca, że nasze zbawienie przyszło przez krzyż.

2. Od przyszłej niedzieli, przez trzy kolejne, będziemy mogli wysłuchać rekolekcji wielkopostnych podczas Mszy św. w kościele jak również w bezpośrednio w Internecie, poprzez transmisję bezpośrednią. Będą głoszone przez księży Salezjanów z Oświęcimia. W piątki zapraszamy wszystkich – młodych i starszych na Drogę Krzyżową na godz. 17: 00 a w niedziele na Gorzkie Żale o 15: 45. Okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej w naszej archidiecezji trwa od Środy Popielcowej do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej /30 maja/. Korzystajmy z tej łaski, i nie odkładajmy jej na ostatnią chwilę. W związku ze stanem epidemii dalej obowiązują nadzwyczajne zarządzenia rangi państwowej i właściwych władz kościelnych. Pamiętajmy o maseczkach na ustach i nosie, dezynfekcji i odległości. Ilość wiernych w naszym kościele wynosi 49 osób.

3. Dziękujemy mieszkańcom ul. Starowiejska nr 27 – 46 i z ul. Głogowa, za troskę o nasz kościół, prosimy w sobotę na godz. 9: 00 mieszkańców ul. Podkomorska. Składka gospodarcza do kopert wyniosła – 3620 zł., na konto parafialne – wpłynęło 2600 zł. Dziękujemy. Powoli będziemy rozliczać się z fiskusem. Proponujemy odpis 1% podatku na rzecz naszej parafianki Sylwii Socha Nr KRS 0000037904 z Fundacji Dzieciom „ Zdążyć z Pomocą”. Dziękujemy. Na gazetniku są ulotki przydatne do tego odpisu i stronie parafii.

4. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; jest również MAŁY GOŚĆ dla dzieci i nowy numer STAŚ - a dla najmłodszych, MIŁUJMY SIĘ – dla młodych oraz bezpłatne DOBRE NOWINY i nasza gazetka parafialna NASZ DOM. Na gazetniku jest również broszurka CROSSPOST – 40 dni dla ducha, dla ludzi młodych – na przykład po bierzmowaniu, aby mogli przez Wielki post podjąć duchową formację. Broszurka kosztuje 2,50zl.

5. Z naszej rodziny parafialnej odszedł do wieczności:
+ Szymon Chabior l. 35. Dobry Jezu, a nasz Panie ...
+ Józefa Zmarzły l. 84,  pogrzeb we wtorek o 14:00. Dobry Jezu, a nasz Panie ...

6. Dobrego Tygodnia wszystkim i pracy nad sobą w tym Wielkim Poście. Szczęść Boże.