OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 07.02.2021 - 14.02.2021

1. 5 NIEDZIELA ZWYKŁA

Człowiek jest tajemnicą. Trudno poznać kogoś, gdy sami siebie nie znamy do końca? Siebie i innych powinniśmy odkrywać zawsze w kontekście prawdy, dobra i piękna. Ci, którzy patrzyli na Jezusa też stawiali sobie pytania: Kim On jest? Ten, który naucza, uzdrawia, wypędza złe duchy? Chcieli wiedzieć o Jezusie wszystko, ale nie byli w stanie wszystkiego pojąć. My też często zachowujemy się tak samo, jak ci którzy żyli w czasach Jezusa. Pytamy: Kim Ty jesteś, Panie? Znaki i cuda, które Jezus pozostawił i pozostawia każdego dnia na Ołtarzu Miłości, często nie wystarczają nam, ponieważ słabą mamy wiarę. Niech ta Eucharystia i Jej adoracja przeżywana dziś będzie dla nas zbawiennym lekarstwem na drogach poznawania Zbawiciela. Niech ona przymnoży nam wiarę, nadzieję i miłość w kroczeniu za Panem.

2. Zapraszamy na adorację 40-godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem. Rozpocznie się ono o godz. 15: 00 koronką do Bożego miłosierdzia i zapraszamy na adorację mieszkańców dzisiaj:

  • 15:00 – ul. Podkomorska, Graniczna, Krótka, Nowopole, Nowowiejska, Leśna,
  • 15:30 – ul. Krakowska, Łąkowa, Parkowa,
  • 16:00 – ul. Cicha, Nowa, Kwiatowa,

W przyszłą niedzielę 14 lutego:

  • 15:00 – ul. Lipowa, ul. Spacerowa
  • 15:30 – ul. Długa, ul. Polna, ul. Ogrodowa
  • 16:00 – ul. Akacjowa, ul. Bagienna, ul. Jarzębinowa

3. W związku ze stanem epidemii dalej obowiązują nadzwyczajne zarządzenia rangi państwowej i właściwych władz kościelnych. Pamiętajmy o maseczkach na ustach i nosie, dezynfekcji i odległości. Ilość wiernych w naszym kościele wynosi 49 osób.

4. W środę po Mszy św. o 17: 30 spotkanie dla uczniów kl. 6 i 7 wraz z rodzicami. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16: 30 spotkanie z dziećmi kl. 3 i ich rodziców.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Kolistej nr 43 – 75 za troskę o nasz kościół i prosimy w sobotę o godz. 9: 00 mieszkańców ul. Starowiejska nr 3 – 26.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; jest również MAŁY GOŚĆ dla dzieci i nowy numer STAŚ - a dla najmłodszych, oraz bezpłatne DOBRE NOWINY i nasza gazetka parafialna NASZ DOM.

7. Dobrego Tygodnia wszystkim. Zdrowia i Bożego błogosławieństwa solenizantom i jubilatom. Szczęść Boże.