OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31.01.2021 - 07.02.2021

1. 4 NIEDZIELA ZWYKŁA

Obecność Jezusa Chrystusa w ludzkim życiu jest nieocenionym szczęściem człowieka. Szatan drży przed Jezusem, bo wie kim On jest: „Święty Boży”. Mając Mistrza z Nazaretu w swoim życiu, który przekazuje naukę z „mocą”, jesteśmy pewni, że nie zginiemy. Przyjęcie Bożej prawdy z wiarą i wierność nauce Pana gwarantuje zbawienie. Bóg nie zabiera nam wolności lecz ją daje i chroni.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy wzięli udział we wspólnej modlitwie podczas tzw. Mszy świętych kolędowych czy zaprosili indywidualnie na modlitwę do swoich domów. Dziękujemy za ten wspólny czas modlitwy, który ubogacił nas wzajemnie. Również dziękujemy za złożone ofiary.

3. Zapraszamy na adorację 40- godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem. Rozpocznie się ono o godz. 15: 00 koronką do Bożego miłosierdzia i zapraszamy na adorację mieszkańców dzisiaj:

  • 15: 00 – ul. Nadwiślańska nr parzyste, ul. Ogińskiej, ul. Kasztanowa,
  • 15: 30 – ul. Nadwiślańska nr nieparzyste, ul. Dębowa, ul. Słoneczna, ul. Spokojna,
  • 16: 00 – ul. Kolista, ul. Starowiejska, ul. Głogowa

W przyszłą niedzielę 7 lutego:

  • 15: 00 – ul. Podkomorska, Graniczna, Krótka, Nowopole, Nowowiejska, Leśna,
  • 15: 30 – ul. Krakowska, Łąkowa, Parkowa,
  • 16: 00 – ul. Cicha, Nowa, Kwiatowa

4. We wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej. Masze św. 8: 00 ; 16: 30 i 17: 30. na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Gromnice prosimy zabezpieczyć aby nie polać woskiem ławek i siedlisk.

5. W środę i piątek od 16: 30 okazja do spowiedzi z racji I piątku miesiąca. W sobotę o 8: 00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi ze zmianką tajemnic różańcowych, a po niej udamy się z Komunia do chorych. Zgłosić ich do piątku.

6. W związku ze stanem epidemii dalej obowiązują nadzwyczajne zarządzenia rangi państwowej i właściwych władz kościelnych. Pamiętajmy o maseczkach na ustach i nosie, dezynfekcji i odległości. Ilość wiernych w naszym kościele wynosi 49 osób.

7. Dziękujemy mieszkańcom ul. Kolistej nr 1 – 29, i ul. Rolnej za troskę o nasz kościół i prosimy w sobotę o godz. 9: 00 mieszkańców ul. Kolistej nr 43 – 75. W czwartek na godz. 8: 15 prosimy chętnych do pomocy w rozbiórce szopki i choinek.

W ubiegłą niedzielę zbiórka datków przed kościołem na poszkodowanych i ofiary trzęsienia ziemi w Chorwacji wyniosła 1000 zł. Dar ołtarza od bierzmowanych i rodziców dla parafii - 1000 zł, za co zostały zakupione nowe świece i lichtarze pod nie na ołtarz soborowy. Dziękujemy.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; MAŁY GOŚĆ dla dzieci i nowy numer STAŚ - a dla najmłodszych, oraz bezpłatne DOBRE NOWINY.

9. Zdrowia i Bożego błogosławieństwa solenizantom i jubilatom. Dobrego Tygodnia wszystkim. Szczęść Boże.