OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.01.2021 - 24.01.2021

1. 3 NIEDZIELA ZWYKŁA

„Bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.  Na zakończenie tygodnia poświęconego modlitwie o jedność wszystkich chrześcijan gromadzimy się na celebracji zbawczych wydarzeń Jezusa Chrystusa, który jest fundamentem Kościoła Bożego. Nasz Nauczyciel z Nazaretu wzywa każdego człowieka do przemiany i nawrócenia swoich serc, bo przyjście Pana i Jego królestwa jest już bliskie. Prośmy Boga Trójjedynego, aby wszyscy chrześcijanie , którzy zostali „przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa” połączyli się w jednym domu, gdzie słucha się Słowa Bożego i łamie się Chleb.

2. Jeszcze dziś i jutro w Kościele katolickim w Polsce obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, a 26 stycznia obchodzony jest Dzień Islamu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Braciach innych wyznań chrześcijańskich i innych religii.

3. W tygodniu w wyznaczone dni, zapraszamy rodziny z poszczególnych ulic parafii na Msze św. Kolędową w intencji rodzin zamieszkałych na tych ulicach i specjalnym błogosławieństwem tych rodzin. Zawsze też istnieje indywidualne zaproszenie Księdza z modlitwą i błogosławieństwem domu. Postarajmy się by chociaż jedna osoba była z danego domu na tej mszy z błogosławieństwem. Na tę Mszę św. zabrać naczynko z wodą do poświęcenia.

4. Od przyszłej niedzieli , przez trzy kolejne niedziele poprzedzające Wielki Post zapraszamy na adorację 40- godzinnego nabożeństwa. Rozpocznie się ono o godz. 15:00 koronką do Bożego miłosierdzia i zapraszamy na adorację mieszkańców:

  • 15:00 – ul. Nadwiślańska nr parzyste, ul. Ogińskiej, ul. Kasztanowa,
  • 15:30 – ul. Nadwiślańska nr nieparzyste, ul. Dębowa, ul. Słoneczna, ul. Spokojna,
  • 16:00 – ul. Kolista, ul. Starowiejska, ul. Głogowa

5. W związku ze stanem epidemii obowiązują nadzwyczajne zarządzenia rangi państwowej i właściwych władz kościelnych. Pamiętajmy o maseczkach na ustach i nosie, dezynfekcji i odległości. Ilość wiernych w naszym kościele wynosi 49 osób. Przestrzegajmy zasad i czyńmy to z miłości do ludzi obok ciebie.

6. Dziękujemy mieszkańcom ul. Ogińskiej, Kasztanowej, Spokojnej, Słonecznej i Dębowej, za troskę o nasz kościół i prosimy w sobotę o godz. 9:00 mieszkańców ul. Kolistej nr 1 – 29 i ul. Rolnej. Komunikat z Kurii: W dzisiejszą niedzielę zbiórka datków przed kościołem na poszkodowanych i ofiary trzęsienia ziemi w Chorwacji.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; MAŁY GOŚĆ dla dzieci i nowy numer STAŚ - a dla najmłodszych.

8. Zdrowia i Bożego błogosławieństwa solenizantom i jubilatom. Dobrego Tygodnia wszystkim. Szczęść Boże.