OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.01.2021 - 17.01.2021

1. NIEDZIELA ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

Chrzest Jezusa w Jordanie przypomina o naszym chrzcie, przez który otrzymaliśmy Boże dziecięctwo i zostaliśmy włączeni w rodzinę samego Boga. Jesteśmy jego „ przybranymi dziećmi, odrodzonymi z wody i Ducha Świętego” i przychodzimy na Eucharystię, aby ożyła w nas Jego miłość. Po Mszy Świętej można podejść do chrzcielnicy i dotykając jej odmówić „ Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu” jako wyraz naszej wiary i dziękując Bogu za łaskę stania się przez chrzest dzieckiem Bożym.

2. Od jutra zaczyna się I część Okresu Zwykłego w ciągu roku, który potrwa do 16. 02. czyli wtorku przed Środą Popielcową.

3. W tygodnia w wyznaczone dni, zapraszamy rodziny z poszczególnych ulic parafii na Msze św. Kolędową w intencji rodzin zamieszkałych na tych ulicach i specjalnym błogosławieństwem tych rodzin. Zawsze też istnieje indywidualne zaproszenie Księdza z modlitwą i błogosławieństwem domu. Postarajmy się by chociaż jedna osoba była z danego domu na tej mszy z błogosławieństwem. Na tę Mszę św. zabrać naczynko z wodą do poświęcenia.

4. W związku ze stanem epidemii obowiązują nadzwyczajne zarządzenia rangi państwowej i właściwych władz kościelnych. Pamiętajmy o maseczkach na ustach i nosie, dezynfekcji i odległości. Ilość wiernych w naszym kościele wynosi 49 osób. Przestrzegajmy zasad i czyńmy to z miłości do ludzi obok ciebie.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Nadwiślańska nr 96 – 111, za troskę o nasz kościół i prosimy w sobotę o godz. 9: 00 mieszkańców ul. Nadwiślańska nr 112 – do końca. W dzisiejszą niedzielę składka gospodarcza do kopert. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane i przelewane na konto parafialne.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY;

7. Zdrowia i Bożego błogosławieństwa solenizantom i jubilatom tego tygodnia. Wszystkim Szczęść Boże.