OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.01.2021 - 10.01.2021

1. 2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

Eucharystia daje nam możliwość spotkania żywego Boga – nie tylko w świętym Chlebie, ale także w Jego świętym Słowie. Prolog Janowej Ewangelii przekonuje nas , jak jest Ono ważne. Trzeba Je nie tylko wysłuchać, ale i przyjąć, by odnowić nasze synostwo względem Boga. Uczyńmy to podczas adoracji wcielonego Słowa.

2. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. 7: 30; 8: 30; 10:00; 11:00 i o godz. 16: 00 Msza z koncertem kolęd w wykonaniu zespołu muzycznego wraz z Panią organistką. Zapraszamy do wysłuchania. Na Mszach poświecenie kredy i kadzidła. Prosimy aby dzieci przyszły w tym dniu w koronach na głowie.

3. Młodzież kl. 8 i kl. I szkoły średniej wraz z rodzicami przychodzą na Mszę św. we wtorek 5 stycznia na godz. 17: 30, a po niej omówienie spraw związanych z bierzmowaniem.

4. Od poniedziałku w ciągu tygodnia zapraszamy rodziny z poszczególnych ulic parafii na dodatkowe Msze św. w intencji rodzin zamieszkałych na tych ulicach z błogosławieństwem tych rodzin. Zawsze też istnieje indywidualne zaproszenie Księdza z modlitwą i błogosławieństwem domu. Postarajmy się by chociaż jedna osoba była z danego domu na tej mszy z błogosławieństwem. Msze św. będą wieczorem o 17: 30 . Na tę Mszę św. zabrać naczynko z wodą do poświecenia.

5. W związku ze stanem epidemii obowiązują nadzwyczajne zarządzenia rangi państwowej i właściwych władz kościelnych. Pamiętajmy o maseczkach na ustach i nosie, dezynfekcji i odległości. Ilość wiernych w naszym kościele wynosi 49 osób. Przestrzegajmy zasad i czyńmy to z miłości do ludzi obok ciebie.

6. Dziękujemy mieszkańcom ul. Nadwiślańska nr 71 – 95, za troskę o nasz kościół i prosimy w sobotę o godz. 9: 00 mieszkańców ul. Nadwiślańska nr 96 – 111. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza do kopert. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane i przelewane na konto parafialne.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; Jest MAŁY GOŚĆ dla dzieci szkolnych i STAŚ dla przedszkolaków, oraz MIŁUJMY SIĘ dla młodzieży i nie tylko. Jest też nasza gazetka parafialna NASZ DOM.

8. Błogosławionego czasu. Zdrowia i Bożego błogosławieństwa solenizantom i jubilatom tego tygodnia. Wszystkim u początku Nowego Roku, błogosławieństwa Bożego oraz opieki i wstawiennictwa N M P, św. Józefa i świętych patronów. Szczęść Boże.