OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.12.2020 - 03.01.2021

1. NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

Maryja i Józef, i ... Niemowlę złożone w żłobie. A przed nimi życie, które jest tajemnicą. Święta Rodzina. W niej Jezus wzrastał w latach i mądrości. W niej Bóg dał nam wzór życia. Mimo wszelkich tajemnic i trudów, które stają na drodze naszych rodzin, dajmy się prowadzić słowu Boga i Jego miłości. I bądźmy wierni. On , Bóg – wiary dochowuje. A Maryja i Józef niech nas wspomaga.

2. W czwartek Sylwester. Rano Msza św. o godz. 8: 00 a po południu o 17: 00 Msza św. z Nieszporami na zakończenie Starego Roku z uroczystym Ciebie Boga wysławiamy. W Nowy Rok porządek Mszy św. jak w święta. Składka na Centrum Jana Pawła II .

3. W sobotę pierwszą miesiąca Msza św. ze zmianką różańcową o godz. 8: 00. Po niej udamy się do chorych z Komunią św. Proszę zgłosić ich w zakrystii do piątku.

4. W związku ze stanem epidemii obowiązują nadzwyczajne zarządzenia rangi państwowej i właściwych władz kościelnych. Pamiętajmy o maseczkach na ustach i nosie, dezynfekcji i odległości. Ilość wiernych w naszym kościele wynosi 49 osób. Przestrzegajmy zasad i czyńmy to z miłości do ludzi obok ciebie.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Nadwiślańska nr 36 – 69, za troskę o nasz kościół i prosimy w sobotę o godz. 9: 00 mieszkańców ul. Nadwiślańska nr 71 – 95. Dziękuję wszystkim osobom, które pomogły w ustawieniu szopki i ofiarodawcom gwiazd betlejemskich do kościoła.

6. Rozliczenia wpłat w ciągu roku na cele gospodarcze podane w liście do parafian, nie obejmują wpłat w listopadzie i grudniu, ponieważ list był przygotowany wcześniej niż była składka gospodarcza i wyciągi z banku. Gdyby ktoś potrzebował te rozliczenia, to proszę się zgłosić pod koniec stycznia.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; Jest MAŁY GOŚĆ dla dzieci szkolnych i STAŚ dla przedszkolaków, oraz MIŁUJMY SIĘ dla młodzieży i nie tylko. Jest też nasza gazetka parafialna NASZ DOM.

8. Błogosławionego czasu świętowania Narodzenia Pańskiego. Zdrowia i Bożego błogosławieństwa solenizantom i jubilatom tego tygodnia. Szczęść Boże wszystkim.