OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20.12.2020 - 27.12.2020

1. 4 NIEDZIELA ADWENTU

Zgromadzeni we wspólnocie oczekujących na narodzenie Zbawiciela, poprzez Eucharystię stajemy się uczestnikami Bożych obietnic; dóbr duchowych i szczególnego błogosławieństwa , wypełnionego w Chrystusie. Dziękując Bogu za te obietnice i ich wypełnienie, prośmy zarazem, abyśmy i my na wzór Maryi, pokornej służebnicy Pańskiej, byli zdolni przyjąć do naszych serc Jezusa, Syna Najwyższego.

2. Serdecznie dziękujemy Ks. Andrzejowi za przeprowadzenie rekolekcji adwentowych.

3. W tym tygodniu ostatnie Msze św. Roratnie: w poniedziałek i środę o 17:00, we wtorek o 7: 00. Pól godziny przed mszami okazja do spowiedzi. We czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza o rano 8: 00. Pamiętajmy o właściwym przeżywaniu tego dnia w gronie rodziny. We wigilie będą w naszym kościele dwie Pasterki: o 22: 00 i o 24: 00. W Boże Narodzenie, drugi dzień świąt i w niedzielę Msze św. będą o 7: 30 8: 30 ; 10: 00 ; 11: 00 i 16: 30. Z powodu ograniczeń sanitarnych postarajmy się tak rozłożyć uczestnictwo w mszach św., aby o ile nie ma przeszkód, z każdej rodziny w tym czasie ktoś wziął udział w Eucharystii i przyjął Chrystusa do serca.

4. W związku ze stanem epidemii obowiązują nadzwyczajne zarządzenia rangi państwowej i właściwych władz kościelnych. Pamiętajmy o maseczkach na ustach i nosie, dezynfekcji i odległości. Ilość wiernych w naszym kościele wynosi 46 osób. Przestrzegajmy zasad i czyńmy to z miłości do ludzi obok ciebie.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Nadwiślańska nr 1 – 35, za troskę o nasz kościół i prosimy w środę po Mszy św. o 17: 00 mieszkańców ul. Nadwiślańska nr 36 – 69. Dziękuję za pomoc wszystkim osobom w ubraniu choinek. Dziękujemy również za złożone dary dla bardziej potrzebujących. We wtorek rozwieziemy je dla tych osób. We wtorek po mszy porannej prosimy o pomoc w ustawieniu szopki. Zapraszam chętnych do pomocy i z góry dziękuję.

6. Składka gospodarcza do kopert wyniosła 7740 zł , a na konto parafialne 3100 zł. A górnicy w dniu swego święta złożyli na Mszy św. ofiarę 680 zł. Dziękujemy za wszelkie ofiary. Rozliczenia wpłat w ciągu roku na cele gospodarcze podane w liście do parafian, nie obejmują wpłat w listopadzie i grudniu.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; Jest MAŁY GOŚĆ dla dzieci szkolnych i STAŚ dla przedszkolaków, oraz MIŁUJMY SIĘ dla młodzieży i nie tylko.

8. Błogosławionego czasu oczekiwania na święta Narodzenia. Zdrowia i Bożego błogosławieństwa solenizantom i jubilatom tego tygodnia. Szczęść Boże wszystkim.