OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13.12.2020 - 20.12.2020

1. 3 NIEDZIELA ADWENTU

Czy potrzebujemy przekonywać się do radości? A może jeszcze nie wszyscy, jak Maryja, wyznajemy, że nasz duch już się rozradował? A może nie wszyscy odkryliśmy źródło radości w zapowiadanym przez Jana Chrzciciela Baranku Bożym, który bierze na siebie nasz grzech? Niech nauki rekolekcji adwentowych pomogą nam w przygotowaniu rachunku sumienia i abyśmy w tygodniu odkryli radość w sobie podczas spowiedzi przedświątecznej. Dzisiaj druga niedziela adwentowych rekolekcji parafialnych. Niech te rozważania będą impulsem, do przygotowania serc dla Jezusa.

2. Zapraszamy do uczestnictwa w Roratach zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Msze św. Roratnie w tygodniu: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o 17: 00, we wtorek i czwartek o 7: 00 rano. Jak było informowane, nie będzie specjalnego dnia spowiedzi przed świętami. W tygodniu pól godziny przed mszami i podczas Mszy św. będzie okazja do spowiedzi. Wykorzystajmy ten czas, aby być gotowym na święta. Gdyby ktoś ze seniorów czy chorych, pragnął przystąpić do spowiedzi prosimy o zgłoszenie tego do zakrystii lub telefonicznie.

3. W związku ze stanem epidemii obowiązują nadzwyczajne zarządzenia rangi państwowej i właściwych władz kościelnych. Pamiętajmy o maseczkach na ustach i nosie, dezynfekcji i odległości. Ilość wiernych w naszym kościele wynosi 46 osób. Przestrzegajmy zasad i czyńmy to z miłości do ludzi obok ciebie.

4. Dziękujemy mieszkańcom ul. Akacjowa nr 36 – do końca i ul. Bagienna , za troskę o nasz kościół i prosimy w sobotę na 9: 00 mieszkańców ul. Nadwiślańska nr 1 – 35. Dziękuję za ofiarowane choinek do kościoła, Pani Joli Nowak i P. Markowi – kościelnemu. W czwartek rano o 8: 15 chcemy je ubrać i ustawić. Zapraszam chętnych do pomocy i z góry dziękuję.

5. Dzisiaj składka gospodarcza do kopert lub na konto parafialne. Dziękujemy za wszelkie ofiary. Prosimy, aby w tym tygodniu pozbierać pozostałe zmarznięte chryzantemy, abyśmy mogli je w piątek lub w sobotę je wywieść. Dziękujemy.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY;

7. Owocnego przeżywania czasu adwentowego. Zdrowia i Bożego błogosławieństwa solenizantom i jubilatom tego tygodnia. Szczęść Boże wszystkim.