OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 06.12.2020 - 13.12.2020

1. 2 NIEDZIELA ADWENTU

Dzisiaj, w drugą niedzielę adwentu przypominamy, jak ludzkość czekała na Zbawiciela. Wsłuchani w nawoływanie proroka znad Jordanu — Jana Chrzciciela prostujmy drogi swego życia, abyśmy mogli stać się uczestnikami zbawienia, które przygotował nam Bóg. Dziś przeżywamy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

2. Zapraszamy do uczestnictwa w Roratach zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Msze św. Roratnie w tygodniu: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o 17: 00, we wtorek i czwartek o 7: 00 rano. W niedziele nie ma rorat. Opłatki i świece adwentowe nabywać po Mszy św. w niedziele u Pań z Zespołu Charytatywnego, a w tygodniu w zakrystii. Dochód ze świec i opłatków na sprawy charytatywne w diecezji i parafii. Gdyby ktoś chciał ofiarować choinki do kościoła, to prosimy o zgłoszenie tego aktu w zakrystii w tym tygodniu.

3. We wtorek 8. XII. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N M P. Msze św. w kościele o godz. 8: 00; 16: 30 i 17: 30. We Mszy św. o 16: 30 biorą udział dzieci z kl. 3 przygotowujące się do I Komunii św. wraz rodzicami. Podczas Mszy św. dzieci otrzymają medaliki N M P. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania proszona jest do uczestnictwa we Mszy św. o 17: 30.

4. W związku ze stanem epidemii obowiązują nadzwyczajne zarządzenia rangi państwowej i właściwych władz kościelnych. Pamiętajmy o maseczkach na ustach i nosie, dezynfekcji i odległości. Ilość wiernych w naszym kościele wynosi 46 osób. Przestrzegajmy zasad i czyńmy to z miłości do ludzi obok ciebie.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Akacjowa nr 1 - 35 , za troskę o nasz kościół i prosimy w sobotę na 9: 00 mieszkańców ul. Akacjowa nr 36 – do końca i ul, Bagienna.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci szkolnych i STAŚ dla najmłodszych; DOBRE NOWINY;

7. Z naszej rodziny parafialnej odeszła do wieczności + Władysława Ryska l. 92. Dobry Jezu, a nasz Panie …

8. Owocnego Adwentowego czuwania na przyjście Jezusa oraz zdrowia i Bożego błogosławieństwa solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a szczególnie dzieciom z okazji św. Mikołaja, patrona dzisiejszego dnia. Szczęść Boże wszystkim.