OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.11.2020 - 06.12.2020

1. 1 NIEDZIELA ADWENTU

Liturgia Adwentu chce nam powiedzieć, że Jezus jest nie tylko tym, którego oczekujemy na końcu czasów, jako finału naszej historii. On jest też jej początkiem. On jest tym, od którego wszystko zależy, dla którego i przez którego wszystko zostało stworzone.

2. Przez ADWENT zapraszamy do uczestnictwa w Roratach zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Msze św. Roratnie w tygodniu: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o 17: 00, we wtorek i czwartek o 7: 00 rano. W niedziele nie ma rorat. Opłatki i świece adwentowe, które dziś poświęcimy można nabywać po Mszy św. w niedziele u Pań z Zespołu Charytatywnego, a w tygodniu w zakrystii. Dochód ze świec i opłatków na sprawy charytatywne w diecezji i parafii. Gdyby ktoś chciał nabyć je , ale nie może przyjść do kościoła, to proszę zgłosić telefonicznie to dostarczymy.

3. W piątek na Msze św. o godz. 8: 00, zapraszamy górników i ich rodziny z racji święta ich patronki św. Barbary. W środę i piątek od 16: 30 okazja do spowiedzi z racji I Piątku. W sobotę o 8: 00 św. wynagradzająca Sercu Maryi, a po niej od 9: 00 udamy się do chorych ze spowiedzią i Komunią św. Prosimy ich zgłosić do piątku w zakrystii. Będzie to dla nich już spowiedź i komunia świąteczna.

4. W przyszła niedzielę obchodzony jest w Polsce dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Składka niedzielna na ten cel.

5. W związku ze stanem epidemii obowiązują nadzwyczajne zarządzenia rangi państwowej i właściwych władz kościelnych. Pamiętajmy o maseczkach na ustach i nosie, dezynfekcji i odległości. Ilość wiernych w naszym kościele wynosi 46 osób. Przestrzegajmy zasad i czyńmy to z miłości do ludzi obok ciebie.

6. Dziękujemy mieszkańcom ul. Jarzębinowej, za troskę o nasz kościół i prosimy w sobotę na 9: 00 mieszkańców ul. Akacjowa nr 1 - 35. Jest prośba, aby w tym tygodniu na cmentarzu, poskładać zeschłe już chryzantemy w jednym miejscu, bez plastikowych doniczek. Sztuczne kwiaty, szklane i plastikowe znicze i opakowania wrzućmy do kontenera jak również stare wieńce. Opakowania papierowe i reklamówki zabierzmy do domu.

7. Został wykonany nowy podjazd dla osób niepełnosprawnych do kościoła od strony kaplicy. Serdecznie dziękujemy w imieniu niepełnosprawnych, rodzinie z Bobrka za podjęcie się i wykonanie tego cennego dzieła.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci szkolnych i STAŚ dla najmłodszych; DOBRE NOWINY;

9. Owocnego Adwentowego czuwania oraz zdrowia i błogosławieństwa Bożego solenizantom i jubilatom tego tygodnia. Szczęść Boże wszystkim zwłaszcza górnikom.