OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22.11.2020 - 29.11.2020

1. 33 NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚC JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Uroczystością Jezusa Chrystusa , Króla Wszechświata, wchodzimy w przeżywanie ostatniego tygodnia roku liturgicznego. Liturgia ukazuje nam dzisiaj Jezusa, któremu wszystko, co istnieje, zostaje podporządkowane, także śmierć jako ostatni wróg. Jezus pragnie, żeby nasze serca podporządkowane Bożemu słowu stały się miejscem Jego panowania, aby przez miłość faktycznie urzeczywistniało się w naszym życiu Jego królestwo. Wypowiedzmy to w dzisiejszym adoracyjnym akcie poświecenia się Bożemu Sercu, by Jezus królował naszych sercach i w naszym życiu.

2. Dziś przypada wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej. Pani organistce i członkom chórku parafialnego życzymy Bożego błogosławieństwa i rozwijania skrzydeł mimo trudnego czasu. Pani Organistka serdecznie zaprasza dziewczęta i chłopców do współpracy w uwielbianiu Boga śpiewem. Również wszystkiego najlepszego życzymy ks. Januszowi z okazji imienin, które obchodził wczoraj. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

3. Za tydzień rozpoczyna się ADWENT, a z nim związane są roraty, które mają nas przygotować do pamiątki przyjścia Boga pod postacią człowieka. W przyszłą niedzielę na Mszach poświecimy opłatki i świece adwentowe, które będzie można nabyć u Pań z Zespołu Charytatywnego.

4. Przypominamy o potrzebie przestrzegania wskazań władz kościelnych jak i cywilnych dotyczących zgromadzeń liturgicznych / Msza św., pogrzeby/ w panującym stanie epidemicznym. Pamiętajmy o maseczkach na ustach i nosie, dezynfekcji i odległości między sobą. Maksymalna ilość wiernych w naszym kościele wynosi 46 osób. Czyńmy to z miłości do ludzi obok ciebie.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Długa nr 41 – do końca, za troskę o nasz kościół i prosimy w sobotę na 9: 00 mieszkańców ul. Jarzębinowej. Jest prośba, aby na cmentarzu, zeschłe chryzantemy składać w jednym miejscu, bez plastikowych doniczek. Sztuczne kwiaty, szklane i plastikowe opakowania do kontenera jak również stare wieńce. Opakowania papierowe zabierzmy do domu.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci i STAŚ; dwumiesięcznik MIŁUJCIE SIĘ; gazetka parafialna NASZ DOM oraz DOBRE NOWINY najnowszy numer.

7. Z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności: + Rafał Gryga z DPS l. 43. Dobry Jezu a nasz Panie ...

8. Nadziei w tych trudnych czasach wszystkim parafianom, szczególnie zdrowia. Trzymajmy się Miłości. Jest również prośba, aby po zmierzchu jak wychodzimy z domu mieć jasne okrycia i odblaski na ubraniach, umożliwiające widoczność Szczęść Boże wszystkim.