OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 08.11.2020 - 15.11.2020

1. 32 NIEDZIELA ZWYKŁA

Liturgia dzisiejszej niedzieli skupia naszą uwagę na temacie mądrości, która jest nie tyle wiedzą intelektualną, ile raczej zdolnością widzenia ludzi i rzeczy takimi, jakimi widzi je Bóg. Głupota jako przeciwieństwo mądrości to życie, które w ogóle nie bierze Boga pod uwagę i sprowadza wszystko do doczesności, do czerpania jak najwięcej z życia, nie oglądając się na innych czy na przyszłość. Mądrość widzi dalej i więcej, bo uczestniczy w widzeniu samego Boga. Uczestnicząc w tej mądrości i otwarci na nią chcemy w adoracyjnej modlitwie pochylić się nad tymi co odeszli, którzy uczyli nas mądrości, i wierzymy, że życie trzeba wygrać z Bogiem i w Bogu.

2. Przypominamy o wielkiej potrzebie przestrzegania aktualnych norm i wskazań władz kościelnych jak i cywilnych dotyczących zgromadzeń liturgicznych / Msza św., nabożeństwa, pogrzeby / w panującym stanie epidemicznym. Maksymalna ilość wiernych w naszym kościele podczas nabożeństw i Mszy św. wynosi 46 osób. Czyńmy to z miłości do ludzi obok ciebie.

3. W środę Narodowe Święto Niepodległości. Msza św. za Ojczyznę o godz. 8:00 ze złożeniem kwiatów przed tablicą ofiar z czasów I wojny światowej.

4. Dziękujemy mieszkańcom ul. Polna, Ogrodowa, Spacerowa, za troskę o nasz kościół i prosimy w sobotę na 9:00 mieszkańców ul.. W dzisiejszą niedzielę składka gospodarcza. Dziękujemy za wszelkie ofiary.

5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci i STAŚ; dwumiesięcznik MIŁUJCIE SIĘ; gazetka parafialna NASZ DOM oraz DOBRE NOWINY najnowszy numer.

6. Z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności: +Wronarowicz Wiesław l.72 z DPS, + Tadeusz Hendzlik l. 86. Dobry Jezu a nasz Panie …

7. Nadziei w tych trudnych czasach wszystkim parafianom, szczególnie zdrowia. Szczęść Boże.

Wojewoda Małopolski zachęca do włączenia się w organizowanie tzw. szpitali tymczasowych dla osób chorych na COVID 19. O pomoc proszeni są lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni, salowe, pracownicy obsługi technicznej i technicy elektroradiologii oraz inne osoby posiadające podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej (przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze i wolontariusze).  Wszelkie niezbędne informacje oraz formularz kontaktowy znajdują się na stronie internetowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie (www.muw.pl).