OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01.11.2020 - 08.11.2020

1. 31 NIEDZIELA ZWYKŁA. UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Uroczystość Wszystkich Świętych zaprasza do szukania wstawiennictwa u naszych braci i sióstr, którzy są już w niebie oraz rozpala w nas pragnienie wejścia na drogę wiodącą ku świętości. Wskazuje na to Jan Apostoł, że świętym człowiek staje się przez współpracę z łaską Chrystusa: „ Każdy zaś, kto pokłada w Nim tę nadzieję uświęca się, podobnie jak On jest święty”.

2. Dziś w Uroczystość Wszystkich Świętych do południa Msze św. jak w niedzielę: 8:30; 10:00 i 11:00, a po południu o 14:00 za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu parafialnym, a zwłaszcza zmarłych w ostatnim roku. Po Mszy św. odmówimy modlitwy za zmarłych ale bez procesji po cmentarzu. Jutro Dzień wszystkich wiernych zmarłych czyli dzień zaduszny. Msze św. w kościele o godz. 8:00, 15:00 i o 17:30. Przez oktawę Wszystkich Świętych będziemy modlić się różańcem o godz. 17:00 za zmarłych w wypominkach jednorazowych, zmarłych naszych parafian, za dzieci nienarodzone, o pokój i spokój oraz o ustanie pandemii.

3. Przypominamy o wielkiej potrzebie przestrzegania aktualnych norm i wskazań władz kościelnych jak i cywilnych dotyczących zgromadzeń liturgicznych / Msza św., nabożeństwa, śluby czy pogrzeby/ w panującym stanie epidemicznym. Maksymalna ilość wiernych w naszym kościele podczas nabożeństw i Mszy św. wynosi 95 osób. Pamiętajmy o maseczkach na usta i nos, dezynfekcji rąk, odległości między sobą. Osoby starsze – 70 + i chore niech pozostaną w domu, wysłuchajcie nabożnie Msze św. czy odmówcie różaniec w łączności z parafią poprzez transmisje internetową, która jest prowadzona na bieżąco. Prosimy aby nie lekceważyć zalecanych wskazań. Czyńmy to z miłości do ludzi obok ciebie.

4. W tygodniu w miarę możliwości skorzystajmy ze spowiedzi i ofiarujmy Komunie św. za naszych drogich zmarłych z racji oktawy Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego oraz przypadającego w tym tygodniu pierwszego piątku miesiąca. W sobotę pierwszą miesiąca Msza św. wynagradzająca Sercu Maryi, a po niej od 9:00 udamy się do chorych z komunią św. Prosimy chorych zgłosić do piątku.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Lipowa, za troskę o nasz kościół i prosimy w sobotę na 9: 00 mieszkańców ul. Polna, ogrodowa, Spacerowa. Dziękujemy tym mieszkańcom parafii, którzy pomogli w uprzątnięciu liści z terenu wokół kościoła. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza. Dziękujemy za wszelkie ofiary.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci i STAŚ; dwumiesięcznik MIŁUJCIE SIĘ; oraz i nasza gazetka parafialna NASZ DOM najnowszy numer.

7. Z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności: + Zbigniew Dworakowski l. 61 z DPS; + Marian Ciaputa l. 80 ; + Irena Paździora l. 80, i + Jan Gąsienica l. 70 z DPS pogrzeb w środę o godz. 10:00 oraz + Władysława Waliszewska l. 69 – pogrzeb w czwartek o 14: 00. Dobry Jezu a nasz Panie ...