OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25.10.2020 - 01. 11. 2020

1. 30 NIEDZIELA ZWYKŁA. ROCZNICA POŚWIECĘNIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

Jest zwyczajem związanym z rocznicą poświęcenia kościoła zapalenie świec umieszczonych na ścianie kościoła. Każdy z nas jest świątynią Bożą od chwili chrztu. I w niej, jak i w tej świątyni chce przebywać Bóg.

2. Z powodu objęcia terenów Archidiecezji Krakowskiej strefą czerwoną, przypominamy o wielkiej potrzebie przestrzegania aktualnych norm i wskazań władz kościelnych jak i cywilnych dotyczących zgromadzeń liturgicznych / Msza św., nabożeństwa, śluby czy pogrzeby/ w panującym stanie epidemicznym. Maksymalna ilość wiernych w naszym kościele podczas nabożeństw i Mszy św. wynosi 95 osób. Osoby starsze – 70 + i chore niech pozostaną w domu, wysłuchajcie nabożnie Msze św. czy odmówcie różaniec w łączności z parafią poprzez transmisje internetową albo telewizyjną lub radiową. Prosimy aby nie lekceważyć zalecanych wskazań. Czyńmy to z miłości do ludzi obok ciebie.

3. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu w kościele o godz. 17:00 – dzieci, młodzież oraz dorosłych. Szczególnie: w poniedziałek: kl. I szkoła średnia; wtorek : kl. 8; środa: kl. 3 i 4; czwartek: kl. 6; piątek: kl. 7. Natomiast w dzisiejszą niedzielę o godz. 16:00 różaniec prowadzi Róża św. O. Pio.

4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Do południa Msze św. jak w niedzielę o 8: 30; 10: 00 i 11: 00, a po południu o 14: 00 za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu parafialnym, a zwłaszcza zmarłych w ostatnim roku. Po Mszy św. odmówimy modlitwy za zmarłych ale bez procesji po cmentarzu. Przez oktawę Wszystkich Świętych będziemy modlić się różańcem o godz. 17: 00 za zmarłych w wypominkach jednorazowych oraz za dzieci nienarodzone i o ustanie pandemi.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Kwiatowa, za troskę o nasz kościół i prosimy w sobotę na 9: 00 mieszkańców ul. Lipowa. W środę do południa prosimy mieszkańców parafii, kto może, o uprzątnięcie liści z terenu wokół kościoła.

6. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na budownictwo sakralne naszej archidiecezji. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci i STAŚ; dwumiesięcznik MIŁUJCIE SIĘ; oraz i nasza gazetka parafialna NASZ DOM najnowszy numer.

8. Z naszej rodziny parafialnej odszedł do wieczności + Stanisław Szewczyk l. 85. Dobry Jezu a nasz Panie …

9. Dobrej niedzieli w gronie rodziny i przyjaciół jak również dobrego tygodnia oraz łask wszelkich solenizantom i jubilatom. Szczęść Boże.