OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18.10.2020 - 25.10.2020

1. 29 NIEDZIELA ZWYKŁA

Obowiązek płacenia podatków jest łatwiejszy do spełnienia, od polecenia Jezusa, aby Bogu oddać to, co do Niego należy. My, jako Boże stworzenia, nosimy od chrztu podobieństwo do Stwórcy. Jesteśmy więc wezwani, aby Bogu oddać siebie. udział we Mszy świętej daje ku temu siłę.

2. W dzisiejszą niedzielę w Kościele Przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, pod hasłem: „ Oto ja, poślij mnie”. który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Naszym modlitwom powierzamy całą działalność misyjną kościoła, jak również troskę o nowe powołania misyjne. Dziś również wspominamy św. Łukasza ewangelistę, patrona służby zdrowia. Wszelkich łask dla wszystkich związanych z ratowaniem ludzkiego życia, zwłaszcza w dobie koronawirusa.

3. Z powodu objęcia terenów Archidiecezji Krakowskiej strefą czerwoną, przypominamy o wielkiej potrzebie przestrzegania aktualnych norm i wskazań władz kościelnych jak i cywilnych dotyczących zgromadzeń liturgicznych / Msza św., nabożeństwa, śluby czy pogrzeby/ w panującym stanie epidemicznym. Maksymalna ilość wiernych w naszym kościele podczas nabożeństw i Mszy św. wynosi 95 osób. Osoby starsze i chore niech pozostaną w domu, wysłuchajcie nabożnie Msze św. czy odmówcie różaniec w łączności z parafią poprzez transmisje internetową lub telewizyjną lub radiową. Prosimy aby nie lekceważyć zalecanych wskazań. Czyńmy to z miłości do ludzi obok ciebie.

4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w tygodniu w kościele o godz. 17:00 – dzieci, młodzież oraz dorosłych. Szczególnie: w poniedziałek: kl. I szkoła średnia; wtorek : kl. 8; środa: kl. 3 i 4; czwartek: kl. 6; piątek: kl. 7. Natomiast w niedzielę dzisiaj o 16:00 różaniec prowadzi Róża św. Jana Bosko w przyszłą niedziele Róża św. O. Pio.

5. Spotkanie przed bierzmowaniem dla kl. I szkoły średniej w poniedziałek po różańcu i Mszy św. o 17: 30, a dla kl. 8 – we wtorek.

6. Dziękujemy mieszkańcom ul. Nowa i Cicha, za troskę o nasz kościół i prosimy w sobotę mieszkańców ul. Kwiatowa.

7. Składka gospodarcza do kopert wyniosła 4570 zł, na konto wpłynęło 3100 zł. Zbiórka do puszek z okazji Dnia Papieskiego wyniosła 880 zł. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci i STAŚ; i nasza gazetka parafialna NASZ DOM; oraz dwumiesięcznik MIŁUJCIE SIĘ.

9. Dobrej niedzieli w gronie rodziny i przyjaciół jak również dobrego tygodnia oraz łask wszelkich solenizantom i jubilatom. Szczęść Boże.