OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.10.2020 - 18.10.2020

1. 28 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj kolejna niedziela, w której Pan Jezus przybliża nam prawdę o królestwie Bożym, posługując się obrazem uczty weselnej. Nasze uczestnictwo we Mszy świętej to udzielenie pozytywnej odpowiedzi Bogu. Ważne, abyśmy pamiętali o stosownym - dla ducha i ciała – stroju weselnym.

2. Dziś w naszej Ojczyźnie przeżywamy XX Dzień Papieski i dla tego przed kościołem będzie można złożyć ofiarę do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży jako żywy pomnik Jana Pawła II. W dzisiejszą niedzielę wypada składka gospodarcza do kopert, a w przyszłą niedzielę taca przeznaczona na misje z racji Światowego Dnia Misyjnego pod hasłem: „ Oto ja, poślij mnie”.

3. Kuria Metropolitalna w Krakowie informuje: z powodu zwiększającej się liczby chorych na koronawirusa oraz objęcia całego kraju strefą żółtą i czerwoną, przypominamy o potrzebie dalszego przestrzegania aktualnych norm i wskazań władz kościelnych oraz cywilnych dotyczących zgromadzeń liturgicznych jak również w całej przestrzeni publicznej w panującym stanie epidemicznym. Wychodząc z domu pamiętajmy o nałożonej maseczce na usta i nos, o częstym myciu rąk i dezynfekcji ich. Prosimy aby nie lekceważyć zalecanych wskazań. Czyńmy to z miłości do ludzi obok ciebie.

4. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych podczas tygodnia w kościele o godz. 17: 00 – dzieci, młodzież oraz dorosłych. Szczególnie: w poniedziałek: kl. I szkoła średnia; wtorek : kl. 8; środa: kl. 3 i 4; czwartek: kl. 6; piątek : kl. 7. Natomiast w niedzielę dzisiaj o 16: 00 różaniec prowadzi Róża Świętej Rodziny św. w przyszłą niedziele Róża św. Jana Bosko.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Parkowa nr 61 – do końca, za troskę o nasz kościół i prosimy w sobotę mieszkańców ul. Nowa i Cicha.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci i STAŚ dla najmłodszych; i nasza gazetka parafialna NASZ DOM;

7. Duszpasterstwo Rodzin naszej Archidiecezji zaprasza na „Biblijne opowieści na dobranoc” to seria wieczorynek, stworzona przez Archidiecezję Krakowską. Zapraszają w każdy czwartek o godz. 19.00 na kanał You Tube, aby wspólnie poznawać historie z Pisma Świętego.

8. Z naszej społeczności odszedł do wieczności + Zygmunt Lasek, l. 81. Dobry Jezu, …

9. Dobrej niedzieli w gronie rodziny i przyjaciół jak również dobrego tygodnia oraz łask wszelkich solenizantom i jubilatom. Szczęść Boże.