OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 04.10.2020 - 11.10.2020

1. 27 NIEDZIELA ZWYKŁA

Eucharystia i w niej udział jest wezwaniem po imieniu, zaproszeniem do winnicy, za którą jesteśmy współodpowiedzialni. A po jej zakończeniu jesteśmy posłani, aby królestwo Boże budować w naszych rodzinach, miejscach pracy, nauki i wypoczynku. Owocność tego działania będzie zależna od stopnia zjednoczenia z Gospodarzem winnicy czyli Jezusem.

2. Kuria Metropolitalna w Krakowie informuje: z powodu zwiększającej się liczby chorych na koronawirusa oraz objęcia niektórych terenów Archidiecezji Krakowskiej strefą żółtą i czerwoną, przypominamy o potrzebie dalszego przestrzegania aktualnych norm i wskazań władz kościelnych oraz cywilnych dotyczących zgromadzeń liturgicznych / Msza św., nabożeństwa, śluby czy pogrzeby/ w panującym stanie epidemicznym. Prosimy aby nie lekceważyć zalecanych wskazań. Czyńmy to z miłości do ludzi obok ciebie.

3. Przypominamy, że w DPS w niedzielę o godz. 9: 45 jest odprawiana Msza św. tylko dla mieszkańców DPS bez udziału osób z zewnątrz.

4. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych w kościele o godz. 17:00 – dzieci, młodzież oraz dorosłych. Szczególnie – w poniedziałek: kl. I szkoła średnia; wtorek : kl. 8; środa: kl. 3 i 4; czwartek: kl. 6; piątek : kl. 7. Natomiast w niedzielę dzisiaj o 16: 00 różaniec prowadzi Róża św. Maksymiliana Kolbego, w przyszłą niedziele Róża św. Rodziny. Wszystkich członków Róż zapraszamy na Mszę św. w środę w święto Matki Bożej Różańcowej z racji ich święta i na wspólny Różaniec. Podczas różańca modlimy się za Papieża, biskupów, kapłanów, rodziców, dzieci młodzież, o ochronę życia, za misje, za chorych, o pokój na świecie i za zmarłych w ostatnim tygodniu.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Parkowa nr3 1 - 60, za troskę o nasz kościół i prosimy w sobotę mieszkańców ul. Parkowa nr 61 – do końca. Składka na rzecz poszkodowanych po pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos wyniosła 1559 zł. Dzisiejsza składka zgodnie z życzeniem papieża i Episkopatu jest na Świętopietrze. W przyszłą niedzielę wypada składka gospodarcza do kopert, oraz z racji XX Dnia Papieskiego – po mszach świętych zbiórka do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci i STAŚ; i nasza gazetka parafialna NASZ DOM; i Dobre Nowiny

7. Dobrej niedzieli w gronie rodziny i przyjaciół jak również dobrego tygodnia oraz łask wszelkich solenizantom i jubilatom. Szczęść Boże.