OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.09.2020 - 04.10.2020

1. 26 NIEDZIELA ZWYKŁA

Eucharystia to realna i fizyczna obecność Jezusa Chrystusa pod postaciami chleba i wina. Przyjmując Go w akcie Komunii, przyjmujemy Jego prawdziwe Ciało. On daje się nam, choć na to nie zasłużyliśmy. Przychodzi do naszej biedy, naszych dramatów, by nas podnieść. Domaga się tylko prawdziwych owoców – nasze nawrócenia i przylgnięcia do Boga.

2. Kuria Metropolitalna w Krakowie przypomina o potrzebie dalszego przestrzegania aktualnych norm i wskazań władz kościelnych oraz cywilnych dotyczących zgromadzeń liturgicznych / Msza św., nabożeństwa, śluby czy pogrzeby/ w panującym stanie epidemicznym.

3. Spotkanie z rodzicami kl. 3 przygotowującymi się do I Komunii św. w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 11: 00.

4. Od czwartku, przez październik, Msze św. będą tylko po południu: o godz. 16: 30, następnie nabożeństwo różańcowe, i po nim Msza św. o 17: 30. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w nabożeństwach dzieci, młodzież oraz dorosłych. Modlimy się za Papieża, dzieci młodzież, misje, chorych, o pokój i za zmarłych w ostatnim tygodniu

5. Od przyszłej niedzieli nie ma już w niedzielę Mszy św. o godz.10: 00. Jest ona odprawiana w DPS o godz. 9: 45 dla mieszkańców DPS bez udziału osób z zewnątrz.

6. W czwartek i piątek od 16: 00 okazja do spowiedzi z racji I piątku. W sobotę o godz. 8: 00 Msza św. ze zmianką tajemnic różańcowych, a po niej od 9: 00 udamy się z komunią do chorych. Należy ich potwierdzić u P. Kościelnego lub u Księdza.

7. Dziękujemy mieszkańcom ul. Parkowa nr 1 - 30, za troskę o nasz kościół i prosimy w sobotę mieszkańców ul. Parkowa nr 31 - 60. Składka gospodarcza do kopert wyniosła 5620 zł, na konto wpłynęło 2500 zł. Dzisiaj zbiórka do puszek przed kościołem, na rzecz poszkodowanych po pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos. Serdeczne Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci i STAŚ; i nasza gazetka parafialna NASZ DOM; i Dobre Nowiny

9. Dziękujemy P. Grzegorzowi Brudnickiemu z NSZZ Solidarność za zorganizowanie wystawy przybliżającej naszej społeczności postać bł. Ks. Jerzego Popiełuszko.

10. Dobrej niedzieli w gronie rodziny i przyjaciół jak również dobrego tygodnia oraz łask wszelkich solenizantom i jubilatom. Szczęść Boże.