OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20.09.2020 - 27.09.2020

1. 25 NIEDZIELA ZWYKŁA

Wszyscy jesteśmy przeznaczeni do życia wiecznego. Nasze bycie tu, na ziemi, ma nas do tego życia przygotować. W Eucharystii zawiera się nasze życie, które tu przynosimy, jak i życie wieczne, ofiarowane Bogu. Przezywając ja z wiarą, wchodzimy w wielką tajemnicę miłości Boga.

2. Kuria Metropolitalna w Krakowie przypomina o potrzebie dalszego przestrzegania aktualnych norm i wskazań władz kościelnych oraz cywilnych dotyczących zgromadzeń liturgicznych w panującym stanie epidemicznym.

3. Państwo Bebakowie wraz z P. Sołtys, Radą Sołecka i Radnymi serdecznie dziękują darczyńcom ubiegło niedzielnej zbiórki do puszek w związku z pożarem ich domu. Zebraliśmy 9650 zł i 10 €. Parafia przekazała ofiarę: 2000 zł. Dziękujemy wszystkim za ofiarne serce.

4. Pani Sołtys wsi Bobrek zaprasza mieszkańców na zebranie wiejskie w czwartek, w dniu 24 września na godz. 17:00 w Domu Ludowym przy ul. Nadwiślańskiej.

5. Spotkanie dla kl. 8 w ramach przygotowania do bierzmowania w piątek od udziału we Mszy św. o godz. 17:30. Natomiast dla I kl. szkół średnich w niedzielę o 8:30.

6. Spotkanie z rodzicami kl. 3 przygotowującymi się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00.

7. Dziękujemy mieszkańcom ul. Krakowska i Łąkowa, za troskę o nasz kościół i prosimy w sobotę mieszkańców ul. Parkowa nr 1 - 30 . Serdeczne Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci; IDZIEMY; oraz bezpłatne czasopismo DOBRE NOWINY i nasza gazetka parafialna NASZ DOM;

9. NSZZ SOLIDARNOŚĆ z naszego regionu pragnie przybliżyć naszej społeczności postać bł. Ks. Jerzego Popiełuszko , poprzez wystawę do dnia 23 września w salce na plebanii. Będzie czynna przed i po mszach św. , a dziś w niedzielę miedzy mszami.

10. W ubiegłą niedzielę zmarł w Oświęcimiu ks. Edward Brączek, który pracował w naszej parafii w latach 1987/ 88. Ostatnio pracował w Bulowicach za Kętami, pogrzeb odbył się w środę w rodzinnej jego miejscowości Milówka. Dobry Jezu a nasz Panie...

11. Dobrej niedzieli w gronie rodziny i przyjaciół. Łask wszelkich solenizantom i jubilatom. Szczęść Boże.