OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13.09.2020 - 20.09.2020

1. 24 NIEDZIELA ZWYKŁA

Każdy dzień jest pełen znaków Bożego miłosierdzia. Jedne dostrzegamy, innych – nie. Największym dowodem miłości Boga jest przebaczenie naszych grzechów gdy je szczerze wyznajemy. On przygarnia nas z miłością i daje nam udział w Jego łaskach i darach. Przywraca nam godność dziecka Bożego.

2. Dzisiaj w Polsce rozpoczyna się Tydzień wychowania. Polecajmy w modlitwach wszystkich , którzy troszczą się o wychowanie człowieka, stworzonego na obraz Boży.

3. Dzisiaj w braterskiej solidarności chcemy wspomóc wraz z P. Sołtys, Radą Sołecką i Radnymi poszkodowanych na skutek uderzenia pioruna i pożaru naszych parafian. Będą oni zbierać do puszek ofiary na ten szlachetny dar serca po Mszach św. Składka gospodarcza do kopert będzie w następną niedzielę. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarne serce.

4. Kuria Metropolitalna w Krakowie przypomina o potrzebie dalszego przestrzegania aktualnych norm i wskazań władz kościelnych oraz cywilnych dotyczących zgromadzeń liturgicznych w panującym stanie epidemii. Dalej stosujmy zasady bezpieczeństwa: nałożona maseczka na usta i nos w kościele podczas Mszy św., na pogrzebie, ślubie czy Komuniach, jak również gdy przebywamy w większych skupiskach zachowajmy odpowiednią odległość jeśli nie jest się członkiem rodziny.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Leśna, Nowopole, Graniczna i Krótka , za troskę o nasz kościół i prosimy w sobotę mieszkańców ul. Krakowska i Łąkowa. Serdeczne Bóg zapłać.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci; IDZIEMY; oraz bezpłatne czasopismo DOBRE NOWINY;

7. Z naszej wspólnoty odeszła do domu Ojca w niebie + Stanisława Buchta l.90. Dobry Jezu, a nasz Panie …

8. Dobrej niedzieli w gronie rodziny i przyjaciół. Łask wszelkich solenizantom i jubilatom. Szczęść Boże.